Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Medicalgorithmics liczy na sprzedaż 20% urządzeń na rynkach poza USA (aktual.)

0
Podziel się:

W dzisiejszej depeszy doprecyzowujemy tytuł - chodziło o to (jak napisano w 1. akapicie), że Medicalgorithmics liczy na sprzedaż 20% urządzeń na rynkach poza USA w br.

Medicalgorithmics liczy na sprzedaż 20% urządzeń na rynkach poza USA (aktual.)

Poniżej zaktualizowana wersja depeszy (zmiany dotyczą tylko tytułu)

Warszawa, 27.03.2019 (ISBnews) - Medicalgorithmics zamierza w tym roku znacznie zwiększyć liczbę aktywowanych urządzeń PocketECG poza USA w porównaniu do roku 2018 i oczekuje, że udział sprzedaży urządzeń spoza rynku Stanów Zjednoczonych w 2019 r. sięgnie 20% w całej puli urządzeń, poinformował prezes Marek Dziubiński.

"Zakładamy, że rozwój sprzedaży w 2019 roku będzie tak dynamiczny, jak dotychczas. Wydaje nam się, że uda się przekroczyć 20% udziałów sprzedaży poza USA w całej puli urządzeń" - powiedział Dziubiński podczas konferencji prasowej.

Liczba urządzeń PocketECG poza USA wzrosła do 1650 w 2018 r. wobec 790 rok wcześniej.

W 2018 roku całość przychodów grupy pochodziła ze sprzedaży systemu PocketECG, na które składały się przychody ze sprzedaży urządzeń w kwocie 1,8 mln zł (0,7 mln zł w 2017 r.), stanowiące 0,9% całości przychodów (0,4% w 2017 r.) oraz przychody ze sprzedaży usług w kwocie 197,6 mln zł (202,6 mln zł w 2017 r.) stanowiące 99,1% (99,6% w 2017 roku) całości przychodów.

W 2018 roku spółka zrealizowała rekordową liczbę sesji monitoringu z użyciem PocketECG, wykonując ponad 100 tysięcy badań, co przekłada się na 30 mln godzin monitoringu pracy serca pacjentów.

Na początku br. spółka zaczęła rozwijać sprzedaż na terenie Indii, nawiązując tam współpracę z renomowanym globalnym koncernem medyczno-farmaceutycznym Abbott, poprzez powołaną spółkę zależną. W ub. roku spółka podpisała umowę na dystrybucję i sprzedaż systemu do diagnostyki arytmii z nowym partnerem strategicznym z Kanady, firmą m-Health Solutions, Inc. Skład grupy został poszerzony o Medicalgorithmics Polska Sp. z o.o., która posiada trwałe relacje z przedstawicielami wielu placówek zdrowia na terenie Polski. Jednocześnie grupa rozszerzyła współpracę ze skandynawską Grupą Vingmed w zakresie sprzedaży systemu do diagnostyki arytmii serca. Umowy zostały podpisane z firmami Vingmed AS z Norwegii oraz Vingmed AB ze Szwecji.

"W tym roku planujemy skupić się na uzyskaniu kodów refundacyjnych w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Będziemy także rozwijać sprzedaż bezpośrednią na wybranych rynkach" - powiedział Dziubiński.

Jak poinformował dyrektor finansowy Maksymilian Sztandera, spółka prowadzi obecnie bardzo zaawansowane rozmowy z jednym z polskich banków, aby zagwarantować sobie kwotę 20 mln zł na zabezpieczenie realizacji inicjatyw rozwojowych.

Sztandera przypomniał także, że na 21 kwietnia br. przypada termin wykupu obligacji na łączną kwotę ponad 51 mln zł.

"Grupa posiada w tym momencie wystarczające środki pieniężne na pokrycie zobowiązań, wynikających z obligacji" - powiedział dyrektor finansowy.

Na koniec roku grupa posiadała certyfikaty inwestycyjne o wartości 5,9 mln zł. Termin wykupu został ustalony na kwiecień 2019 r.

Wskaźnik dług netto / EBITDA wyniósł 0,17x na koniec ub. r., zaś wskaźnik ogólnego 0,27x zadłużenia.

Medicalgorithmics odnotował 14,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 25,54 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 199,4 mln zł w 2018 r. wobec 203,35 mln zł rok wcześniej.

Medicalgorithmics S.A. to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)