Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MFPR: Termin naboru projektów na aplikacje na otwartych danych wydłużony do 30VI

0
Podziel się

Do końca czerwca można ubiegać się o dofinansowanie projektu w obszarze dostępności i użyteczności informacji sektora publicznego. Na tworzenie usług i aplikacji wykorzystujących jest zarezerwowanych 20 mln zł w programie Polska Cyfrowa, poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. 

MFPR: Termin naboru projektów na aplikacje na otwartych danych wydłużony do 30VI
bEpweqet

'Wydłużenie terminów trwających naborów w konkursach unijnych jest elementem Funduszowego Pakietu Antywirusowego. Nasz zestaw zaleceń skutecznie wspomaga realizację inwestycji współfinansowanych z UE"- powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, cytowana w komunikacie.

W pierwszym konkursie, którego celem jest tworzenie usług wykorzystujących informacje sektora publicznego, do podziału jest 20 mln zł. Nabór wniosków prowadzony jest w dwóch rundach. Pierwsza zakończy się jutro, w drugiej wnioski mogą być składane do końca czerwca. W każdej z rund dostępne są środki w wysokości 10 mln zł.

Dofinansowanie projektu może wynieść maksymalnie 84,63% kosztów kwalifikowalnych.

bEpweqev

Wsparcie będzie udzielane na wdrożenie nowych usług lub rozszerzenie funkcjonalności już istniejących w obszarze edukacji, administracji, ochronie zdrowia czy środowiska, a także do rozwoju działalności gospodarczej. Utworzone w ramach projektów aplikacje umożliwią ponowne wykorzystanie danych publicznych. A potencjał tych danych jest nieograniczony.

"E-usługi w administracji publicznej odgrywają coraz istotniejszą rolę. Ich uzupełnieniem mogą być również aplikacje oparte o dane, które pomagają nam w codziennej pracy i życiu. Takie rozwiązania są również istotne w dobie obecnej sytuacji wynikającej z pandemii - dodała Jarosińska-Jedynak.

bEpweqeW
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)