Notowania

transport
26.03.2019 12:29

MIR: Trzy wnioski z Polski otrzymały wsparcie z CEF w wysokości 6,6 mln euro

Wśród 67 projektów, które otrzymają wsparcie w łącznej wysokości 450 mln euro z tzw. puli ogólnej, czyli środków Instrumentu "Łącząc Europę" (z ang. Connecting Europe Facility - CEF), 3 pochodzą z Polski, podało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIR). Łączna kwota dofinansowania CEF uzyskanego przez te projekty to 6,6 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do oceny Komisji Europejskiej przekazanych zostało dziewięć wniosków aplikacyjnych przez beneficjentów z Polski. Pięć z nich to przedsięwzięcia o charakterze inwestycyjnym, a cztery wnioski dotyczyły projektów studyjnych, podano.

"Po przeprowadzonej ocenie oraz rekomendacji Komisji Europejskiej, zatwierdzonej 25 marca br. przez państwa członkowskie, wsparcie z CEF otrzymały 3 polskie projekty:

  1. Eliminacja wąskich gardeł 'ostatniej mili' - budowa parkingu rezerwowego w terminalu promowym w Świnoujściu - projekt zgłoszony przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
  1. Studium wykonalności wraz z dokumentacją techniczną inteligentnego systemu zarządzania ruchem drogowym w Porcie Gdynia - projekt zgłoszony przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
  1. Rozbudowa i modernizacja węzłów sieci bazowej w Porcie morskim w zakresie dostępowej infrastruktury drogowo-kolejowej - projekt zgłoszony przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A." - czytamy w komunikacie.
Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz