Notowania

giełda
14.03.2019 15:46

MRPiPS: Konsultacje programu 'Emerytura+' potrwają do 28 marca

Rozpoczęły się konsultacje programu "Emerytura+" - tj. jednorazowego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów. Potrwają one do 28 marca br. Program ma wejść w życie już w maju, podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS).

Podziel się
Dodaj komentarz

"'Emeryturę+' w wysokości emerytury minimalnej, czyli od 1 marca br. 1100 zł brutto, otrzyma ok. 6,94 mln emerytów i 2,62 mln rencistów (z czego 282 tys. to renciści socjalni). W sumie uprawnionych będzie to ponad 9,72 mln osób. Świadczenie ma być wypłacane z urzędu, bez wypełniania wniosków" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowa pomoc dla emerytów i rencistów w postaci dodatku dla każdego seniora jest jedną z deklaracji, które znalazły się w tzw. Nowej Piątce Prawa i Sprawiedliwości.

"To wyjście naprzeciw oczekiwaniom większości emerytów i rencistów. Celem programu 'Emerytura+' ma być w szczególności zmniejszenie różnic majątkowych w społeczeństwie. Zgodnie z projektem jednorazowe świadczenia pieniężne mają być wypłacone w maju tego roku" - podkreślono w komunikacie.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz