Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

MZ zleciło NFZ podniesienie o 100% wynagrodzeń dla walczących z COVID-19

2
Podziel się

Minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał polecenie, nakazujące podniesienie o 100% wynagrodzenia (jako świadczenia dodatkowego) dla personelu medycznego, walczącego z COVID-19, poinformował resort.

MZ zleciło NFZ podniesienie o 100% wynagrodzeń dla walczących z COVID-19
(Materiały prasowe)
bEhTVxeJ

"Min. @a_niedzieski podpisał właśnie polecenie dla prezesa @NFZ_Centrala, nakazujące od 1 listopada podniesienie o 100% wynagrodzenia (jako świadczenia dodatkowego) dla personelu medycznego walczącego z#COVID19, w tym także dla rat. medycznych i diagnostów lab. szpitalnych" - podał resort na swoim koncie na Twitterze.

Podniesienie wynagrodzeń dla pracowników medycznych, zajmujących się chorymi z COVID-19 zakłada nowelizacja ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19, która trafiła właśnie do podpisu prezydenta. Jednak na etapie prac senackich jest nowela, która zawęża krąg uprawnionych do dodatku do tych osób, które otrzymały polecenie zajmowania się chorymi na COVID-19 i bezpośrednio konfrontują się ze skutkami pandemii.

bEhTVxfm
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Asiula
6 miesięcy temu
Póki co czekam. Miał być dodatek za październik, nie było. Miał być dodatek i 100% za listopad, nic nie ma. Chyba że czekają do Wigilii, i 24go w prezencie świątecznym zrobią przelewy. Ale, jak niewierny Tomasz, nie uwierzę, póki nie zobaczę. Już tyle obiecanek było. A ludzie nadal wściekają się na "kagańce", protestują przeciwko noszeniu maseczek. A upadająca od kilkunastu lat opieka zdrowotna nie przeszkadza? Kilkuletnie kolejki na zabiegi nie przeszkadzają? Brak lekarzy specjalistów nie przeszkadza? Jeszcze trochę, jeszcze ciut i nieistotne będzie, czy nosisz maskę, czy masz to w nosie. Jak zachorujesz, to nie będzie miał się kto zająć chorym człowiekiem. Szpital jako budynek będzie. Ale pusty, bez "obsługi", jak to niektórzy mówią...
nik
8 miesięcy temu
nfz nie ma kasy a teraz pojada na większych dlugach dzięki nieudolności pisu