Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
11.12.2019 09:48

NanoGroup: Testy leku na raka na pacjentach ruszą w 2020 roku

Warszawa, 11.12.2019 (ISBnews) - NanoVelos, spółka wchodząca w skład grupy firm biotechnologicznych NanoGroup, na początku 2020 roku zamierza rozpocząć produkcję leku na raka w tzw. standardzie GMP, umożliwiającym podawanie go początkowo zwierzętom w standardzie GLP i docelowo ludziom w badaniach klinicznych, podano w komunikacie. Będzie to możliwe m.in. dzięki odblokowaniu przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) kolejnych środków w łącznej wysokości 6,6 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

"NCBiR przyjął raport NanoVelos o zakończenia etapu 2 projektu Szybka Ścieżka pt. 'Badania przedkliniczne i kliniczne innowacyjnych nanoformulacji leków przeciwnowotworowych'. Decyzja ta pozwala m.in. na kontynuowanie badań przedklinicznych (etap 3) w standardzie GMP/GLP (dofinansowanie 2 mln zł, koszt całkowity 3 mln zł) oraz rozpoczęcie etapu 4, czyli pierwszej fazy badań klinicznych na pacjentach (dofinansowanie 4,6 mln zł, koszt całkowity 8,7 mln zł)" - czytamy w komunikacie.

"To dla nas świetna informacja. Pozwala nam przede wszystkim na ciągłość badań, ale co ważniejsze mogliśmy złożyć zapytania do producentów GMP z prośbą o wycenę produkcji pierwszej partii leku na dalsze badania w standardzie GLP i badania kliniczne. Mówiąc prostszym językiem, to postać leku, który będziemy mogli podawać pierwszym pacjentom. Chcielibyśmy rozpocząć badania kliniczne w przyszłym roku" - zapowiedział prezes NanoGroup Marek Borzestowski, cytowany w komunikacie.

NanoVelos złożył już wnioski o płatność i uruchomienie środków z NCBR za ostatnie okresy.

"Złożyliśmy także wniosek na nowy grant w ramach programu ,,Szybka Ścieżka", a także prośbę do Europejskiej Agencji Leków (EMA) o tzw. scientific advice, zestaw opinii naukowych w zakresie opracowania konkretnego leku - podkreślił Borzestowski.

NanoVelos jest jedną z trzech spółek zależnych, wchodzących w skład NanoGroup. Prowadzi zaawansowane prace nad projektem nanotechnologicznym wspomagającym terapie osób z chorobą nowotworową jajnika i trzustki.

W skład NanoGroup wchodzą trzy spółki zależne działające od kilku lat (NanoVelos S.A., NanoSanguis S.A., NanoThea S.A.), w których prowadzony jest rozwój pięciu zaawansowanych projektów biotechnologicznych. NanoGroup koordynuje i nadzoruje działania poszczególnych spółek zależnych, będąc ośrodkiem, w którym podejmowane są decyzje dotyczące tworzenia i realizacji strategii rozwoju.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-12-2019

Mariusz K.Czy te badania nie powinny się rozpocząć już w 2019r? Tak kojarzę z poprzednich wiadomości, a projekt wydaje się być naprawdę dobry, im szybciej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)