Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Neuca sprowadza miliony maseczek. Rekomendowana cena: 2,50 zł

129
Podziel się:

Największy hurtowy sprzedawca leków w Polsce sprowadzi z Chin ponad 50 mln maseczek. Pierwsze dostawy już trafiły do aptek. Rekomendowana cena dla pacjentów to 2,50 zł za sztukę.

Neuca sprowadzi do Polski kilkadziesiąt milionów maseczek.
Neuca sprowadzi do Polski kilkadziesiąt milionów maseczek. (East News, Piotr Molecki/East News)

Grupa Neuca sprowadziła do kraju 8 mln maseczek ochronnych. Ponadto zakontraktowała produkcję maseczek w Chinach w liczbie 52 mln sztuk - poinformowała spółka.

"Jako firmie działającej na rynku zdrowia zależy nam na tym, by szybko i w rozsądnych cenach zapewnić Polakom dostęp do środków umożliwiających zabezpieczenie się przed rozprzestrzeniająca się chorobą" - wskazuje Neuca w komunikacie.

"W obliczu danych przedstawianych przez epidemiologów, a także w związku z pojawiającymi się coraz częściej rekomendacjami noszenia maseczek profilaktycznie, podjęliśmy starania o zdobycie tego asortymentu w dobrej cenie" - podkreśla zarząd.

Zobacz także: Koronawirus to wzrost bezrobocia. Przedstawiciel pracodawców kreśli smutną wizję

Tłumaczy, że utrzymanie niskiej ceny dla pacjenta, czyli 2,50 zł za sztukę, pomimo zakupów interwencyjnych i komercyjnych cen frachtu lotniczego jest możliwe, ponieważ spółka ograniczyła wysokość pobieranej marży wyłącznie do pokrycia kosztów dystrybucji.

Przekonuje, że podobnie postępuje przy dystrybucji innych środków wykorzystywanych w walce z pandemią, np. płynów odkażających. Od początku roku nie podnosi także marż na żadne leki, w tym na popularne leki stosowane przy przeziębieniach.

Pomoc przy sprowadzaniu maseczek z Chin zapewnia LOT Cargo.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków w Polsce. Łączny udział spółek z grupy w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2019 roku wyniósł prawie 30 proc.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(129)
Maja
2 lata temu
nikt tych maseczek nie widział na oczy. Na pewno nie po 2.5...
Max
2 lata temu
...ta, tylko jakoś nie można ich kupić...
Polak.
2 lata temu
Sugerowana cena przez Neuca dla klientów 2.50 a apteki sprzedają po 8 zł, gdzie Państwowa Inspekcja Handlowa.
Polak
2 lata temu
Sugerowana cena dla klientów 2.50 a apteki sprzedają po 8 zł, gdzie PIH.
Anieleh
2 lata temu
Wszystko jest już droższe co jest produkowane na bieżąco i transportowane bo koszty są dużo większe, jest pandemia i towar do walki z nią jest poszukiwany co tez podbija cenę u producentów. Już nie będzie tak jak w lutym, ceny i tak w oficjalnych źródłach są regulowane bo to co jest na tych pseudo ofertach w necie to jest spekulacja i fałszywka. Trzeba przyjąć do wiadomości że czasy się zmieniły i pretensje o to nic nie zdziałają.
...
Następna strona