Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

NFOŚiGW rozpocznie 13 stycznia drugi nabór w programie 'Mój Prąd'

1
Podziel się:

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) rozpocznie drugi nabór wniosków w programie "Mój Prąd" - od 13 stycznia 2020 r., poinformował prezes NFOŚiGW Piotr Woźny. Pierwszy nabór wniosków w programie "Mój Prąd" trwa do 20 grudnia 2019 r.

NFOŚiGW rozpocznie 13 stycznia drugi nabór w programie 'Mój Prąd'

Efektem kończącego się pierwszego naboru jest łączna zainstalowana moc w wysokości 73,5 MW, co pozwala na wygenerowanie z dofinansowanych instalacji PV aż 73,5 GWh/rok zielonej energii, a to z kolei ograniczy roczną redukcję CO2 o 58,8 tys. ton, podał Fundusz.

"W odpowiedzi na lawinowo rosnące zapotrzebowanie na przydomową fotowoltaikę, 13 stycznia 2020 r. rozpoczynamy drugi nabór, w którym podtrzymujemy dofinansowanie instalacji PV do 50% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie" - powiedział Woźny, cytowany w komunikacie.

Dofinansowanie można łączyć z tzw. ulgą termomodernizacyjną, ale koszty przedstawione do rozliczenia muszą być pomniejszone o otrzymaną dotację. Wnioski w drugim naborze będzie można składać do 18 grudnia 2020 r.

"Program 'Mój Prąd' przyczyni się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej, poprawy jakości powietrza, przede wszystkim na obszarach słabo zurbanizowanych oraz zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego"- podsumował Woźny.

"Mój Prąd" to jeden z największych w Europie programów finansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby. Warunkiem skorzystania z programu jest umowa kompleksowa regulująca kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej z wytworzonej mikroinstalacji.

Budżet "Mojego Prądu" wynosi 1 mld zł, które NFOŚiGW - w porozumieniu z wcześniejszymi Ministerstwami Energii i Środowiska, a obecnie Ministerstwem Aktywów Państwowych - planuje zainwestować w rozwój przydomowych źródeł energii odnawialnej. Te pieniądze pozwolą na dofinansowanie nawet 200 tys. instalacji, które mogą wygenerować ok. 1 TWh zielonej energii, podsumowano w materiale.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
barov
4 lata temu
A co między 21 grudnia 2019 a 12 stycznia 2020 roku. Czy to ma być strefa martwa. Czy jest to tylko kontynuacja ale licząca się od 21. 12 do wyczerpania. Jeśli energetyka podpisze umowę z dniem 8.01.2020 to czy będzie to wniosek ważny czy odrzucony., bo nowy program zaczyna się od 13.01.2020.