Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Notowania złota od kilku dni tkwią pozostają w rejonie 1290-1300 USD za uncję

0
Podziel się:

Warszawa, 04.04.2019 (ISBnews/ Superfund TFI) - Ubiegły tydzień na rynku złota był wyjątkowo słaby: cena kruszcu spadła z okolic 1330 USD za uncję do poziomów nieprzekraczających 1300 USD za uncję. W bieżącym tygodniu strona podażowa nie jest już taka silna, jednak trudno mówić o wyraźnej poprawie sytuacji. Notowania złota od kilku dni tkwią w konsolidacji w rejonie 1290-1300 USD za uncję. Bieżący tydzień pokazuje, że bariera na poziomie 1300 USD za uncję jest skutecznym poziomem oporu, a notowania złota mogą potrzebować jakichś istotnych bodźców, aby powrócić do zwyżek.

Notowania złota od kilku dni tkwią pozostają w rejonie 1290-1300 USD za uncję

Mało wyraziste ruchy cen złota w ostatnich dniach są zrozumiałe, gdy weźmiemy pod uwagę najbardziej istotne czynniki decydujące o notowaniach kruszcu. Wartość amerykańskiego dolara w ostatnich dniach przestała rosnąć, ale nie obserwujemy również żadnej większej przeceny tej waluty. Wpływ na ceny złota pozostaje neutralny w tym momencie.

Niewiele pomagają także wydarzenia polityczne. W centrum uwagi inwestorów na rynku złota są obecnie negocjacje pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami w sprawach związanych z konfliktem handlowym. Doradca ekonomiczny Białego Domu, Larry Kudlow, powiedział, że w poprzednim tygodniu rozmowy nabrały tempa i doprowadziły do postępów, będących dobrą podkładką do dalszej części spotkania w bieżącym tygodniu. Negocjatorzy zakładają, że uda im się zaadresować i wyeliminować najważniejsze kwestie sporne pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi.

Pozytywne dane dotyczące negocjacji szkodzą złotu, które lepiej radzi sobie w czasach podwyższonej niepewności w globalnej polityce. Ale warto pamiętać, że rozmowy między tymi globalnymi mocarstwami wcale nie muszą zakończyć się sukcesem: na razie się one wyraźnie przeciągają, a na konkretne informacje inwestorzy nadal czekają. Poza tym, złoto jako ,,bezpieczna przystań" może pozostać atrakcyjnym uzupełnieniem portfela w obliczu innych niepewności politycznych, m.in. tych związanych z Brexitem.

Paweł Grubiak - prezes zarządu, doradca inwestycyjny w Superfund TFI

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)