Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Nowy polski miliarder z kolejnym sukcesem. Ogłosił ważną informację

9
Podziel się:

Prezes InPostu Rafał Brzoska zapowiada paczkomatową ofensywę. Planuje stawianie po 100 nowych maszyn każdego tygodnia. Już w tej chwili jest ich 11 tys.

Nowy polski miliarder z kolejnym sukcesem. Ogłosił ważną informację
Prezes InPostu Rafał Brzoska zapowiada paczkomatową ofensywę. (money.pl, Jacek Waszkiewicz)
bECMMHrF

Pandemia mocno spopularyzowała e-handel i przyspieszyła rozwój branży kurierskiej. Jej dużym graczem od lat jest InPost, którego kojarzyć można głównie z żółtymi lub białymi paczkomatami. Firma ogłosiła, że tylko w Polsce (działa też aktywnie za granicą) paczki obsługuje już 11 tys. maszyn.

Na tym ma się nie skończyć. InPost zapowiedział prawdziwą ofensywę. Planuje stawianie 100 nowych paczkomatów tygodniowo.

bECMMHrH

- Chcemy, aby każdy nasz klient, niezależnie, czy mieszka w jednym z największych miast w Polsce, średnim czy małym miasteczku lub na wsi, miał do swojego paczkomatu jak najbliżej - podkreśla prezes Rafał Brzoska.

Zobacz także: Znana sieć restauracji na krawędzi. "Kilka tygodni"

Wskazuje, że nie ma tygodnia, żeby nie trafiały do InPostu prośby od lokalnych społeczności o paczkomat w nowej dzielnicy, na kolejnej ulicy, czy też w kolejnej gminie.

bECMMHrN

- Jako pionier i lider tego rynku chcemy rozwijać się także w Europie. Działamy w Wielkiej Brytanii, do której w tylko w tym roku trafi od 1 do 2 tys. nowych maszyn. Widzimy, że kolejne kraje szukają takich rozwiązań, zwłaszcza po doświadczeniach związanych z pandemią koronawirusa - wskazuje Brzoska.

InPost wrzucił wyższy bieg po sukcesie debiutu spółki na giełdzie w Amsterdamie. Kolejne zapowiedzi dotyczące rozwoju biznesu podtrzymują wysokie notowania akcji. W czwartek jedna jest wyceniana na około 19,3 euro. Przekłada się to na wartość całego biznesu rzędu ponad 40 mld zł.

Tak wysoka wycena sprawiła, że prezes Rafał Brzoska dołączył do czołówki polskich miliarderów. Tylko jego udziały w InPoście można szacować na 5-6 mld zł.

bECMMHrO

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci paczkomatów.

Liczba paczkomatów już ponad dwukrotnie przekracza liczebność placówek własnych Poczty Polskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECMMHsi
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
olo
7 miesięcy temu
niech rusza na rynki zagraniczne, tam jest pieniądz. niech pokaże jak sobie radzi zagranicą.
obser...
7 miesięcy temu
Myślę , że kiedyś Inpost połączy się z pocztą i wszystko będzie do załatwienia w jednym miejscu .
wsi
7 miesięcy temu
Panie Prezesie, oto jest nowy donator 500+, 300+, "13", "14", tarcza ... itd. Panie Obajtek, strzyżenie czas zacząć
bECMMHsj
tomek
7 miesięcy temu
Inpost jest najwygodniejszy bo nie trzeba być w domu gdy np. listonosz, albo kurier przyniosą przesyłkę.
jasnowidz
7 miesięcy temu
SUPER, Brawo InPost, Obajtek może tylko pomarzyć, bo każdy kto wchodzi z inwestycjami do Ruchu.SA to ponosi porażkę,.. I to czeka Obajtka,...