Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

OncoArendi ma umowę z NCBR dot. dofinansowania projektu kwotą ok. 22 mln zł

1
Podziel się:

OncoArendi Therapeutics podpisało z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) umowę określającą zasady udzielenia dofinansowania projektu pt. "Poszukiwanie i rozwój inhibitorów deubikwitynaz do zastosowania w immunoterapii przeciwnowotworowej", w tym prawa i obowiązki stron z tym związane. Projekt został wybrany do dofinansowania w ramach konkursu 'Szybka Ścieżka', podała spółka.

OncoArendi ma umowę z NCBR dot. dofinansowania projektu kwotą ok. 22 mln zł
bEDRcFOt

"Całkowity koszt projektu emitenta nie zmienił się względem tego zawartego w ocenianym wniosku i wynosi ok. 31 mln zł, natomiast kwota dofinansowania to ok. 22 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Głównym celem projektu jest opracowanie eksperymentalnego leku przeciwnowotworowego o udokumentowanym bezpieczeństwie oraz skuteczności terapeutycznej potwierdzonej w mysich modelach chorób nowotworowych.

"Wyłoniony w projekcie kandydat kliniczny, poprzez zahamowanie aktywności wybranych deubikwitynaz [DUBs], potencjalnie znajdzie zastosowanie w immunoterapii szerokiego spektrum chorób nowotworowych, z jednej strony stymulując odpowiedź immunologiczną na komórki nowotworowe, a z drugiej bezpośrednio hamując proliferację i indukując śmierć komórek nowotworowych" - czytamy także.

bEDRcFOv

Okres kwalifikowalności kosztów dla projektu przypada na lata 2019-2023.

OncoArendi Therapeutics S.A. to innowacyjna firma biotechnologiczna specjalizująca się w poszukiwaniu, rozwoju i komercjalizacji nowych leków stosowanych w terapii chorób układu oddechowego i nowotworów. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od kwietnia 2018 r.

bEDRcFOW
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Seas
rok temu
Szanowna Redakcjo, czy to prawda, że prezesem w tej firmie jest brat ministra zdrowia. Money o biznesie pisze, a tu zwykły nepotyzm.