Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Orlen KolTrans przekształcił się w spółkę akcyjną

0
Podziel się

Warszawa, 04.03.2019 (ISBnews) - Orlen KolTrans zmienił dotychczasową formę prawną i ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przekształcił się w spółkę akcyjną, podała spółka zależna PKN Orlen.

Orlen KolTrans przekształcił się w spółkę akcyjną
bEpMgpRx

"Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Orlen Koltrans Sp. z o.o. [...] podjęło decyzję o przekształceniu Orlen KolTrans spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną" - czytamy w komunikacie.

W dniu 1 marca 2019 r. Orlen KolTrans SA został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, podano także.

Spółka tłumaczy, że zmiana formy prawnej wynika z realizowanej w Grupie Orlen koncepcji systematyzowania struktury właścicielskiej w spółkach i została dokonana we współpracy z PKN Orlen. Jednocześnie poinformowano, że dotychczasowy przedmiot działalności spółki nie uległ zmianie.

bEpMgpRz

Orlen KolTrans to spółka kolejowa z Grupy Orlen. Płocki koncern dysponuje pakietem 99,9% udziałów spółki. Firma działa od 2001 roku i obecnie dysponuje flotą 41 lokomotyw i 567 wagonów cystern. Zatrudnia ponad 400 osób.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

bEpMgpSa
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)