Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PBG złożyło pozew przeciw PGNiG, domaga się kwoty 118 mln zł

1
Podziel się:

Warszawa, 02.04.2019 (ISBnews) - PBG złożyło pozew wzajemny przeciwko spółce Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG), w którym dochodzi od PGNiG roszczeń powstałych w związku z wykonywaniem dwóch umów w sprawie realizacji inwestycji, wynika z komunikatu spółki. Łączna kwota dochodzonych roszczeń to 118 081 028,98 zł wraz z ustawowymi odsetkami od dnia wniesienia pozwu do dnia zapłaty.

PBG złożyło pozew przeciw PGNiG, domaga się kwoty 118 mln zł
bEILueWd

Według komunikatu, pozew dotyczy umowy pn. ,,Budowa PMG Wierzchowice etap 3,5 mld m3 podetap 1,2 mld m3", tj. zapłaty konsorcjum pozostałego wynagrodzenia należnego konsorcjum zgodnie z umową oraz z umowy zawartej z PGNiG w sprawie realizacji inwestycji pn. ,,Projekt LMG - Ośrodek Centralny, Strefy Przyodwiertowe, Rurociągi i inne", tj. zwrotu PBG przez zamawiającego kwoty kaucji stanowiącej zabezpieczenie roszczeń gwarancyjnych, bezpodstawnie rozliczonej w ramach umowy ze spornymi wierzytelnościami zamawiającego wobec konsorcjum.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Grupa PBG świadczy specjalistyczne usługi budowlane w zakresie instalacji do wydobycia gazu ziemnego, ropy naftowej i paliw oraz generalne wykonawstwo inwestycji z zakresu budownictwa energetycznego. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

bEILueWG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
gg
3 lata temu
Jedna firma sklada wniosek do sadu przeciw drugiej? Dlaczego nie zrobi tego austryjak?????