Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
30.09.2020 11:43

PGE: Energia z offshore może stanowić 40% produkcji w 2040 r.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) zakłada, że w 2040 r. energia z farm wiatrowych na morzu (offshore) będzie stanowiła 40% całkowitej produkcji grupy, o ile uda się wydzielić aktywa węglowe z jej struktury, poinformował prezes Wojciech Dąbrowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Pracujemy nad strategią, ona będzie zaprezentowana niebawem, w najbliższych dniach, może tygodniach. Offshore będzie w naszej strategii głównym motorem doprowadzenia do celu [100% energii ze źródeł odnawialnych]" - powiedział Dąbrowski podczas spotkania prasowego towarzyszącego Pomeranian Offshore Wind Conference w Szczecinie.

PGE chce do 2030 roku mieć zainstalowane 3,5 GW na Morzu Bałtyckim.

"To będzie stanowiło - w zależności od decyzji politycznych co do wydzielenia aktywów węglowych z grup energetycznych - w przypadku wydzielenia ok. 40% naszej całkowitej produkcji, a jeżeli wydzielenie nie nastąpi - to 30%" - dodał prezes.

Wskazał też, że grupa będzie aplikowała o kolejne działki na morzu i chce być liderem tego sektora w Polsce.

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych - 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-09-2020

wody po kolanaZnaczy podatek od deszczu ich nie sięgnie. :)))

Rozwiń komentarze (1)