Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
01.07.2020 12:54

PGG: Efekt oszczędności i wykorzystania tarczy antykryz. wyniesie ok. 312 mln zł

Polska Grupa Górnicza (PGG) zakłada utrzymanie poziomu produkcji oraz inwestycji i robót przygotowawczych w planie na III kw. br., podała spółka. Grupa szacuje, że łączny efekt działań oszczędnościowych oraz wykorzystania instrumentów tarczy antykryzysowej wyniesie około 312 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)

"Na spotkaniu roboczym 30.06 #PGG przedstawiła stronie społecznej plan operacyjny na trzeci kwartał 2020 r., który zakłada m. in. zachowanie pięciodniowego tygodnia pracy, utrzymanie poziomu produkcji oraz inwestycji i robót przygotowawczych" - czytamy na profilu PGG na Twitterze.

Zarząd PGG skierował wnioski o wykorzystanie instrumentów dostępnych w ramach Tarczy Antykryzysowej, m.in odroczenie terminu płatności ZUS, PIT, dofinansowanie z FGŚP. Grupa przewiduje skorzystanie z finansowania płynnościowego i preferencyjnego na podstawie wniosków złożonych w Polskim Funduszu Rozwoju.

"Szacuje się, że efekt łączny działań oszczędnościowych w #PGG oraz wykorzystania instrumentów tarczy antykryzysowej wyniesie około 312 mln zł. Spółka złożyła już wszelkie wymagane wnioski i oczekuje na zasilenie finansowe z programów wsparcia" - czytamy dalej.

Polska Grupa Górnicza jako spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice-Wesoła", Kopalnia Węgla Kamiennego "Murcki-Staszic", Kopalnia Węgla Kamiennego "Wujek" oraz Kopalnia Węgla Kamiennego "Wieczorek", a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach. 29 grudnia 2017 r. PGG sp. z o.o. przekształciła się w spółkę akcyjną.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz