Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGG jest przygotowana do spłaty wymaganych 25 mln zł obligacji w tym roku

0
Podziel się:

Polska Grupa Górnicza (PGG) spłaci 25 mln zł zadłużenia z tytułu obligacji w tym roku, poinformowali członkowie zarządu. Po 2021 roku grupa może przystąpić do rozmów o rolowaniu zadłużenia.

PGG jest przygotowana do spłaty wymaganych 25 mln zł obligacji w tym roku

"W tym roku przypada pierwsza kwota spłaty. Jesteśmy przygotowani na to, jest to zaszyte w naszym biznesplanie" - powiedział prezes Tomasz Rogala podczas konferencji prasowej.

"W tym roku będzie to 25 mln zł" - dodał wiceprezes ds. finansowych Andrzej Paniczek.

W rozmowie z dziennikarzami wiceprezes dodał, że w zależności od sytuacji spółka może w przyszłości rozpocząć rozmowy z bankami o refinansowaniu.

"Uważam, że takie rozmowy mogą się rozpocząć po 2021 r." - powiedział.

Łączna kwota zadłużenia z tytułu obligacji to 2 360 mln zł; ostatnie papiery zapadają w 2027 r.

Polska Grupa Górnicza jako spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice-Wesoła", Kopalnia Węgla Kamiennego "Murcki-Staszic", Kopalnia Węgla Kamiennego "Wujek" oraz Kopalnia Węgla Kamiennego "Wieczorek", a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach. 29 grudnia 2017 r. PGG sp. z o.o. przekształciła się w spółkę akcyjną.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)