Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKN Orlen przeznaczył łącznie ponad 100 mln zł na walkę z koronawirusem

7
Podziel się

PKN Orlen przeznaczył łącznie ponad 100 mln zł na środki higieny i ochrony oraz na sprzęt medyczny w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, poinformowała spółka.

PKN Orlen przeznaczył łącznie ponad 100 mln zł na walkę z koronawirusem
bErgowOJ

"Mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją, w której liczy się czas reakcji. Dlatego jako firma odpowiedzialna społecznie aktywnie angażujemy się w działania rządu na rzecz walki z epidemią koronawirusa. Pomoc kierujemy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzeba, czyli przede wszystkim do placówek medycznych. Łącznie na środki higieny i ochrony oraz na sprzęt medyczny PKN Orlen przeznaczył już 100 mln zł" - powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w osobnym komunikacie.

Koncern do tej pory zakupił 7 mln masek chroniących przed zakażeniem koronawirusem. Trafią one głównie do Agencji Rezerw Materiałowych i Fundacji Orlen, które zadecydują o ich dalszej dystrybucji.

"PKN Orlen zakupił dwa rodzaje masek ochronnych. Pierwszy to trójwarstwowe maski jednorazowe, których zewnętrzne warstwy wykonane są z materiału antybakteryjnego, natomiast wewnętrzna stanowi bazę filtrującą. Maksymalna szybkość filtracji wynosi 94%. Drugi rodzaj to maski, które ściśle przylegają do twarzy i zapewniają bardzo skuteczne filtrowanie oraz najwyższy stopień ochrony. Wydajność filtra przekracza 96%. Maski te wykorzystywane są przede wszystkim w służbie zdrowia oraz przemyśle chemicznym" - czytamy także.

bErgowOL

Z kolei Fundacja Orlen przekazała 10 mln zł na pomoc szpitalom w całej Polsce, zajmującym się diagnozowaniem oraz leczeniem zakażonych osób. Za otrzymane darowizny placówki m.in. poszerzą bazę laboratoryjną, zakupią karetki, sprzęt medyczny, a także kombinezony ochronne, gogle, przyłbice, maski ochronne i rękawiczki chirurgiczne oraz środki dezynfekcyjne, podano dalej.

"Wsparcie ze strony koncernu na działania związane z walką z epidemią koronawirusa otrzymała również Centralna Baza Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych w Porębach k. Zduńskiej Woli. Na jej potrzeby przekazano dwa samochody dostawcze" - podsumowano w materiale.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

bErgowPm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
Zabawa z Kote...
rok temu
A co robi rząd,Kaczyński ,bo to on pociąga za sznurki ,Morawieckiego i Dudy ?
rr
rok temu
tyle co na Kubicę aby przyglądał się mechanikom...... nasz narodowy champion Obajtek ma gest...... wydając hojnie nie swoje pieniądze.
Sojer
rok temu
Zamiast na tarcze rząd mógłby przeznaczyć kilka miliardów na powstrzymanie epidemii... To lepsza inwestycja niż pompowanie w biznes łapówek, żeby nie zwalniali. Jak tarvza się skończy to i tak zwolnią, a jak nie będzie epidemii u nas, a na zachodzie nadal to zatrudnią, bo zachód przeniesie do nas pracę (ale nie zyski, więc dużo niemcy nie stracą).
bErgowPn
Major
rok temu
Brawo Orlen, gdyby Orlen był w rękach prywatnych to by nie przekazał takiego wsparcia. Wszyscy hejterzy którzy negatywnie się udzielają po tym postem, mam nadzieje, ze działania Orlenu was ochronią przed zakażeniem.
Ryszard
rok temu
Walka z koronawirusem to zadanie dla rządu a nie spółki giełdowej. Cel walki jest społecznie wzniosły ,ale pieniądze małych akcjonariuszy i ich zyski bez ich wiedzy zostały wykorzystane na propagandę PISu i cele rządowe.