Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
01.03.2019 09:51

Play: Sieć 5G READY obejmuje już kilkanaście procent nadajników w kraju

Play startuje z siecią 5G READY - jego sieć 5G READY obejmuje już kilkanaście procent nadajników na terenie całej Polski, podał operator. Sieć 5G READY to ta część sieci operatora, która już dziś wykorzystuje zaawansowane technologie 5G.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dzięki 5G READY klienci Play korzystający z dedykowanych urządzeń dla sieci 5G READY będą mogli korzystać z Internetu o prędkości ok 80-100 Mb/s, dochodzącym nawet do 300-500 Mb/s. Prędkości w sieci 5G READY mogą osiągnąć w optymalnych warunkach poziom nawet kilkaset Mb/s, czyli porównywalne do tych, które są spodziewane w sieciach 5G w przyszłości. Klienci Play, którzy będą w zasięgu 5G READY mogą oglądać telewizję 4K, transmisje na żywo w wysokiej jakości, czy szybciej synchronizować dane w chmurze oraz uczestniczyć w wideokonferencjach HD" - czytamy w komunikacie.

Aby korzystać z sieci 5G READY, czyli wyższych prędkości transmisji danych, trzeba spełnić dwa podstawowe warunki, po pierwsze, trzeba znaleźć się w zasięgu nadajnika 5G READY, a po drugie, posiadać smartfon lub mobilny router, które są rekomendowane w sieci 5G READY, wskazano w materiale.

Play w swojej ofercie posiada kilkanaście modeli smartfonów wspierających sieć 5G READY, podkreślono.

"Równolegle z rozwojem sieci 5G READY Play rozpoczyna testy technologii docelowej, czyli 5G. Latem technologia ta pojawi się testowo w wybranych lokalizacjach" - podsumowano w komunikacie.

Play przypomniał też, że w 2018 roku wybudował 1 316 nadajników, czyli obecnie, zgodnie z planem, ma ponad 7 000, a do końca 2021 roku będzie miał 9 500 działających stacji. Pozwoli to na wyłączenie roamingu krajowego i uniezależnienie się tym samym od pozostałych operatorów.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2019

henryJa tam czekam na prawdziwe 5G które ma być rewolucyjne jak zapewniają eksperci.

10-03-2019

zdziwionyMyślicie trochę? Nawet dziennikarze nabierają się na papkę '5G READY'? W Polsce 5G jeszcze nie istnieje a Wy reklamujecie za darmo kogoś kto ściemnia

28-03-2019

WoldanSię ludzie zdziwią jak wejdzie prawdziwe 5G i zobaczą różnicę w prędkości połączenia. Przeskok będzie spory, niestety musimy na to jeszcze chwilę … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)