Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
22.10.2019 14:38

Polenergia ma umowę na do 44,5 mln zł kredytów z ING BSK na farmy fotowoltaiczne

Polenergia Farma Wiatrowa 17 - spółka zależna Polenergii - zawarła z ING Bankiem Śląskim umowę kredytu dotyczącą finansowania terminowego w kwocie do 40 mln zł oraz kredytu na obsługę podatku od towarów i usług w kwocie do 4,5 mln zł, przeznaczonych na finansowanie refinansowanie budowy farm fotowoltaicznych, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Na podstawie zawartej umowy, bank udzieli spółce kredytu m.in. na refinansowanie nakładów na budowę 8 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy około 8 MW zlokalizowanych w województwie lubuskim w gminie Sulechów, w wysokości do 15,5 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Planowany termin oddania do użytkowania tego projektu oraz wykorzystania środków z kredytu to styczeń 2020 r.

"Dodatkowo, umowa przewiduje udzielenie finansowania na budowę kolejnych farm fotowoltaicznych o łącznej mocy do 12 MW i obsługę podatku VAT w kwocie nie większej niż 29 mln zł pod warunkiem m.in. wygrania aukcji dla odnawialnych źródeł energii oraz podjęcia decyzji inwestycyjnej" - czytamy dalej.

Umowa przewiduje maksymalny okres spłaty kredytu do czerwca 2034 r. w odniesieniu do pierwszego projektu oraz do czerwca 2035 r. w odniesieniu do drugiego projektu 2. Oprocentowanie kredytu równa się stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę banku, podano także.

Polenergia - notowana na GPW - jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

Tagi: energetyka, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2019

JanTo ja rozumiem, w innowacje trzeba inwestować

30-10-2019

pioniech energia sloneczna sie rozwija brawa dla polenergia

Rozwiń komentarze (2)