Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Unton
|

O 7 mln klientów mniej. Sprzedaż ostro w dół. Monnari podsumowało rok

36
Podziel się:

Przychody ze sprzedaży Monnari w 2020 roku zmalały o ponad jedną czwartą do ok. 205,3 mln zł. W ubiegłym roku w całej sieci odnotowano spadek wejść do salonów o 7,7 mln osób.

O 7 mln klientów mniej. Sprzedaż ostro w dół. Monnari podsumowało rok
Sprzedaż Monnari w 2020 roku spadła o 26 proc. rok do roku.
bETlCXat

Tylko w czwartym kwartale przychody Monnari spadły o 38 proc. do 59,1 mln zł. Natomiast w całym 2020 roku spadek przychodów wyniósł 26 proc.

Jak podaje sieć odzieżowa, wynik jest obciążony skutkami pandemii koronawirusa oraz wprowadzonymi wielotygodniowymi zakazami w handlu w galeriach.

Dodatkowo, w związku z rosnącymi zapasami sprzedaż była prowadzona ze znaczącymi rabatami, co negatywnie wpłynęło na marżę brutto na sprzedaży, która za rok 2020 spadła do poziomu 53 proc. z 57 proc. rok wcześniej.

bETlCXav
Zobacz także: Unikalne rozwiązanie w skali UE. Firmy mogą ubiegać się o rekompensaty do marca na bazie prognozy strat

Monnari podkreśla też, że w okresach otwarcia centrów handlowych ich odwiedzalność drastycznie spadła, co dodatkowo negatywnie wpłynęło na wyniki. W 2020 roku w całej sieci odnotowano spadek wejść do salonów o 7,7 mln osób czyli o ponad 33 proc. W czwartym kwartale ten spadek wynosił 3,2 mln osób, czyli ponad 43 proc. Dane dotyczą całej grupy kapitałowej Monnari.

bETlCXaB

Monnari jest w trakcie postępowania o wsparcie z tarczy antykryzysowej przewidzianej dla dużych firm z Polskiego Funduszu Rozwoju, przypomniano. Monnari istnieje od 2000 roku, a na GPW spółka jest notowana od 2006 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETlCXaW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(36)
Slavko75
11 miesięcy temu
marża 53%!!!!!!! co się dziwią nigdy już tam nie kupię
fama
11 miesięcy temu
Nie dziwnego. Jestem klientką od lat, ale jak zobaczyłam sweterek identyczny jak na targu obok (cena o 100zl niższa), to rzadziej zaglądam, piszę zaglądam, bo to chłam ,drogi chłam. Jedynie na wyprzedaży można coś złapać w normalnej cenie.
Mick M
11 miesięcy temu
sprzedają szytą w chinach tandetę ,bez gustu z byle jakich materiałów a ceny z kosmosu
bETlCXaX
Grażyna
11 miesięcy temu
Kupuje w Monnari od wielu lat, ale rzeczywiście - marka schodzi na psy, coraz więcej tandety. Ani fason ani tkaniny już mi tak nie odpowiadają jak kiedyś. A zaczęłam tam kupować w 2005 roku. Po 15 latach muszę zmienić metki w szafie
reb
11 miesięcy temu
PŁACZ BO CHIŃCZYK ZMIENIŁ KIERUNKI. w GALERIACH TYLKO CHINY Z GARAŻY. TERAZ PRĄ ABY OTWIERAĆ GALERIE BO GARAŻE W CHINACH PEŁNE. Monari nie osłabiajcie mnie. Łachy do kopania ziemniaków
...
Następna strona