Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PRCH: Odwiedzalność obiektów handl. 1-7 II była o 20% niższa od ubiegłorocznej

0
Podziel się:

Odwiedzalność w obiektach handlowych w okresie 1-7 lutego w dni handlowe była niższa o 20% od ubiegłorocznej wartości w analogicznym okresie, podała Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH).

PRCH: Odwiedzalność obiektów handl. 1-7 II była o 20% niższa od ubiegłorocznej
bEEARexx

"Wskaźnik PRCH Daily Footfall Index opisujący poziom odwiedzalności w galeriach handlowych, w pierwszym tygodniu lutego był średnio o 20% niższy w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Największą popularnością cieszyła się sobota, 6 lutego, gdy odwiedzalność wyniosła 82% wartości ubiegłorocznych. Większe zainteresowanie klientów zakupami w pierwszym tygodniu handlu po 5 tygodniach lockdownu, to efekt odrabiania zaległości zakupowych. Przewidujemy, że odwiedzalność w kolejnych tygodniach będzie na poziomie ok. 70-75% w stosunku do ub. roku" - czytamy w komunikacie.

PRCH Daily Footfall Index PRCH pokazuje, że najwyższa odwiedzalność w porównaniu do poprzedniego roku została odnotowana w średniej wielkości centrach handlowych (o powierzchni 20-40 tys. m2 GLA), dodano.

"Dane nie wskazują wyraźnych różnic w odwiedzalności pomiędzy poszczególnymi regionami kraju, nieznacznie mniej kupujących odnotowano w regionie wschodnim, północno i południowo-zachodnim" - czytamy dalej.

bEEAReya
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)