Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier powołał czterech wiceministrów rozwoju

4
Podziel się:

Warszawa, 05.12.2019 (ISBnews) - Prezes Rady Ministrów powołał cztery osoby na wiceministrów rozwoju - zostali nimi: Wojciech Murdzek, Krzysztof Mazur, Marek Niedużak i Robert Nowicki, podało Ministerstwo Rozwoju (MR).

Premier powołał czterech wiceministrów rozwoju
bEEqUqnF

"Wojciech Murdzek - powołany na sekretarza stanu. Inżynier elektronik, wieloletni prezydent Świdnicy, poseł z listy PiS na Sejm VIII i IX kadencji. Działacz partii Porozumienie. W październiku 2019 r. wybrany do Sejmu IX kadencji z listy PiS w Wałbrzychu. Od 2015 do 2019 r., również z listy PiS, był posłem VIII kadencji. Przewodniczył sejmowej nadzwyczajnej komisji ds. deregulacji. Zasiadał również w sejmowych komisjach: gospodarki i rozwoju; finansów publicznych oraz tzw. komisji śledczej ds. VAT" - czytamy w komunikacie

Krzysztof Mazur został powołany na podsekretarza stanu. Doktor nauk politycznych, aktywista społeczny i publicysta. Pracownik Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz przewodniczący Komitetu Sterującego programu strategicznego "Gospostrateg" w NCBR. Zaangażowany jako członek Rady fundacji w prace Koalicji na rzecz Polskich Innowacji. Od 2015 r. członek Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Prezydenta RP, gdzie zasiada w sekcji "Edukacja, młode pokolenie, sport" oraz "Nauka i innowacje".

Marek Niedużak został powołany na podsekretarza stanu. Doktor nauk prawnych i adwokat specjalizujący się w prawie cywilnym i gospodarczym, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Cambridge. Od lutego 2019 r. wiceminister przedsiębiorczości i technologii. Nadzorował m.in. prace nad uchwalonymi w VIII kadencji Sejmu: ustawą dot. przeciwdziałania zatorom płatniczym, ustawą o Prostej Spółce Akcyjnej, Pakietem Przyjazne Prawo i Prawem Zamówień Publicznych.

bEEqUqnH

Robert Krzysztof Nowicki - powołany na podsekretarza stanu. Specjalista z zakresu zarządzania programami, projektami oraz zmianą i ryzykiem, działacz partii Porozumienie. Od lutego 2018 r. Szef Gabinetu Politycznego Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, a od listopada 2019 r. - ministra rozwoju. Wcześniej w latach 2017-2018 - zastępca dyrektora Departamentu Innowacji MPiT.

bEEqUqoi
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
rozczarowany
2 lata temu
no cóż, przykro na to patrzeć ani jeden, który by merytorycznie dawał jakąkolwiek nadzieję na realizację obietnic chociażby w 1%. Liczą się zasługi dla partii i pani wszechwiedzącej - pierwszej damy naszej gospodarki, mam nadzieję, że społeczeństwo rozliczy. Dziwię się, że premier daje wolną rękę i pozwala na kolesiostwo kosztem zawalczenia o realizację obietnic, nic dobrego z tego nie wyjdzie.
Rafał
2 lata temu
Oczekuję przy komentarzach obrazków z napisem " The Warsaw Stock Exchange LTD"!! Proszę dostosować się do rzeczywistości!! Nie wszyscy w Polsce są Żydami i nie życzą sobie przekręcania rzeczywistości!
Rafał
2 lata temu
No tak, na giełdzie w Polsce, w stolicy, czyli w Tel Avivie!! premier Polski, o przepraszam, chyba Izraela powołał nowych wiceministrów. Ola boga, dzieje się oj dzieje!! Witamy w Tel Avivie, nowej stolicy Polski!! Też na ul. Książęcej? Może tak przestać się ośmieszać
bEEqUqoj
Czyżby?
2 lata temu
To już koniec listy znajomych i krewnych królika? Może by tak zwiększyć listę wiceministrow do miliona to i my się załapiemy?