Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
05.12.2019 14:47

Premier powołał czterech wiceministrów rozwoju

Warszawa, 05.12.2019 (ISBnews) - Prezes Rady Ministrów powołał cztery osoby na wiceministrów rozwoju - zostali nimi: Wojciech Murdzek, Krzysztof Mazur, Marek Niedużak i Robert Nowicki, podało Ministerstwo Rozwoju (MR).

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wojciech Murdzek - powołany na sekretarza stanu. Inżynier elektronik, wieloletni prezydent Świdnicy, poseł z listy PiS na Sejm VIII i IX kadencji. Działacz partii Porozumienie. W październiku 2019 r. wybrany do Sejmu IX kadencji z listy PiS w Wałbrzychu. Od 2015 do 2019 r., również z listy PiS, był posłem VIII kadencji. Przewodniczył sejmowej nadzwyczajnej komisji ds. deregulacji. Zasiadał również w sejmowych komisjach: gospodarki i rozwoju; finansów publicznych oraz tzw. komisji śledczej ds. VAT" - czytamy w komunikacie

Krzysztof Mazur został powołany na podsekretarza stanu. Doktor nauk politycznych, aktywista społeczny i publicysta. Pracownik Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz przewodniczący Komitetu Sterującego programu strategicznego "Gospostrateg" w NCBR. Zaangażowany jako członek Rady fundacji w prace Koalicji na rzecz Polskich Innowacji. Od 2015 r. członek Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Prezydenta RP, gdzie zasiada w sekcji "Edukacja, młode pokolenie, sport" oraz "Nauka i innowacje".

Marek Niedużak został powołany na podsekretarza stanu. Doktor nauk prawnych i adwokat specjalizujący się w prawie cywilnym i gospodarczym, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Cambridge. Od lutego 2019 r. wiceminister przedsiębiorczości i technologii. Nadzorował m.in. prace nad uchwalonymi w VIII kadencji Sejmu: ustawą dot. przeciwdziałania zatorom płatniczym, ustawą o Prostej Spółce Akcyjnej, Pakietem Przyjazne Prawo i Prawem Zamówień Publicznych.

Robert Krzysztof Nowicki - powołany na podsekretarza stanu. Specjalista z zakresu zarządzania programami, projektami oraz zmianą i ryzykiem, działacz partii Porozumienie. Od lutego 2018 r. Szef Gabinetu Politycznego Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, a od listopada 2019 r. - ministra rozwoju. Wcześniej w latach 2017-2018 - zastępca dyrektora Departamentu Innowacji MPiT.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2019

Czyżby?To już koniec listy znajomych i krewnych królika? Może by tak zwiększyć listę wiceministrow do miliona to i my się załapiemy?

05-12-2019

RafałOczekuję przy komentarzach obrazków z napisem " The Warsaw Stock Exchange LTD"!! Proszę dostosować się do rzeczywistości!! Nie wszyscy w … Czytaj całość

05-12-2019

rozczarowanyno cóż, przykro na to patrzeć ani jeden, który by merytorycznie dawał jakąkolwiek nadzieję na realizację obietnic chociażby w 1%. Liczą się zasługi … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)