Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przegląd informacji ze spółek

0
Podziel się:

Grupa Kęty skorygowała prognozę zysku netto w 2019 r. do 261 mln zł wobec wcześniej podanej wartości 264 mln zł, podała spółka.

Przegląd informacji ze spółek

Energa rozpoczęła budowę magazynu energii elektrycznej o docelowej mocy 6 MW i pojemności 27 MWh we współpracy z Hitachi i Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi (PSE), podała spółka. Inwestycja zlokalizowana jest w pobliżu Farmy Wiatrowej Bystra pod Pruszczem Gdańskim. Uruchomienie magazynu przewidziano na II połowę 2019 r.

P.A. Nova podpisała przedwstępne umowy sprzedaży 100% udziałów w spółkach będących właścicielami parków handlowych w Kamiennej Górze, Krośnie, Myszkowie i Sosnowcu na rzecz Torwell Investment, podała spółka.

Ronson Development uruchomi 9 lutego przedsprzedaż 97 lokali w ramach II etapu osiedla Grunwald 2 w Poznaniu, podała spółka.

Solar Company osiągnęło skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 9,8 mln zł w styczniu br., podała spółka. Wcześniej spółka podawała, że w styczniu 2018 r. jej skonsolidowane przychody sięgnęły 9,2 mln zł.

Konsorcjum Sygnity (lider) oraz DHI Polska (partner) zawarło z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni umowę, której przedmiotem jest wdrożenie systemu zdalnego monitoringu przepływów i rozbiorów wody i ścieków, podało Sygnity. Wynagrodzenie wykonawcy z tytułu realizacji umowy wyniesie ok. 30,3 mln zł brutto, przy czym udział Sygnity jako lidera konsorcjum w wynagrodzeniu został przez strony konsorcjum określony na ok. 16 mln zł brutto.

Wartość aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych według stanu na dzień wyceny 31 stycznia 2018 r. lub na dzień ostatniej statutowej wyceny aktywów funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez spółkę wyniosła 4 433,3 mln zł, podał Skarbiec TFI. Miesiąc wcześniej wartość aktywów wynosiła 4 432,4 mln zł.

Szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży wypracowane przez grupę kapitałową ABC Data wyniosły 344 mln w styczniu br., podała spółka.

Asseco, wykorzystując doświadczenia w informatyzacji placówek medycznych, stworzyło dedykowaną pacjentom aplikację Informacje Medyczne, podała spółka. Jest to pierwszy taki produkt na polskim rynku. Umożliwia on zarządzanie informacjami, udostępnianymi przez jednostki medyczne i korzystanie z nich za pośrednictwem smartfonów.

CDRL zanotowało 11,3 mln zł przychodów z polskiej sieci detalicznej i 2,3 mln zł w kanale e-commerce w styczniu, co oznacza spadek wobec odpowiednio:11,7 mln zł i 2,6 mln zł rok wcześniej, podała spółka.

Medyczne Centrum Telemonitoringu, spółka z grupy Nestmedic, podpisało umowę sprzedaży systemu Pregnabit z Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. W. Starzewskiego - Szpital Miejski w Zabrzu, które po zakończonych testach systemu Pregnabit wprowadza go do oferty usług medycznych, podał Nestmedic. To druga umowa sprzedaży ze szpitalem publicznym w Polsce.

iFun4all odnotowało 0,5 mln zł jednostkowego zysku netto w IV kw. 2018 r. wobec 0,09 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Orlen Deutschand, niemiecka spółka z grupy kapitałowej Orlen, podpisał umowy z dwoma nowymi głównymi partnerami logistycznymi. Od lutego 2019 roku firma współpracuje z EDEKA Foodservice Convenience oraz DTV Tabak, podała spółka.

Spółka UF Games zawarła umowę licencyjną z Ultimate Games, na mocy której UF Games otrzymała licencję do wydania gry "Grave Keeper" na konsoli Nintendo Switch, podał Forever Entertainment.

LPP zakłada, że będzie rósł w tempie 15% rocznie, a pomogą w tym zarówno inwestycje w rozwój sieci, RFID, e-commerce, a także inwestycje związane z budową nowych centrów dystrybucyjnych, wynika ze słów prezesa Marka Piechockiego.

Wdrożenie RFID w całym łańcuchu dostaw w LPP to konieczność, jeżeli spółka chce skutecznie konkurować z największymi sieciami na tym rynku, poinformował ISBnews prezes Marek Piechocki.

LPP planuje zwiększenie poziomu dywidendy z zysku za 2018 r. w porównaniu z poprzednim rokiem, ale odpowiednie decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte, poinformował ISBnews prezes Marek Piechocki.

Sześć największych sieci stacji w Polsce dysponowało na koniec 2018 roku łączną liczbą 3 803 placówek. To przyrost o 63 stacje netto (1,7%) w porównaniu do stanu na koniec 2017 roku (3 740 placówek), wynika z informacji zebranych przez ISBnews.

Sprzedaż zrealizowana przez spółki dystrybucyjne grupy kapitałowej Inter Cars zwiększyła się o 16,1% r/r do 614,7 mln zł w styczniu 2019 r., podała spółka.

Archicom Stabłowice, spółka zależna Archicomu, zawarł z osobą prawną przedwstępną umowę sprzedaży na zakup nieruchomości gruntowej położonej we Wrocławiu, o powierzchni 0,8922 ha (wraz z dokumentacją projektową), za cenę netto 2,7 mln zł, podał Archicom. Na wskazanej wyżej nieruchomości nabywca zamierza zrealizować inwestycję mieszkaniową wielorodzinną, na ok. 75 mieszkań.

Zygmunt Solorz, występujący w imieniu większościowego akcjonariusza Cyfrowego Polsatu, zaproponował, aby przez najbliższe trzy lata została wypłacona akcjonariuszom spółki dywidenda w łącznej wysokości co najmniej około 1,8 mld zł, podał Cyfrowy Polsat. Zarząd zapowiedział, że planuje zakończyć weryfikację obecnej polityki dywidendowej w marcu br.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)