Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przegląd informacji ze spółek

0
Podziel się:

InventionBio, spółka powiązana z Boruta-Zachem (w trakcie zmiany na Hub.Tech) otrzymała rekomendację Departamentu Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) na dofinansowanie w wysokości 10,7 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, działanie 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, podał Boruta-Zachem. Całkowity koszt projektu został określony na około 11,9 mln zł, a jego zakończenie planowane jest 31 grudnia 2020 r. 

Przegląd informacji ze spółek

PKN Orlen wybrał startup Veturai w ramach otwartego konkursu realizowanego w ramach Programu Govtech Polska, podał koncern. Do konkursu zgłosiło się ponad 100 uczestników, ponad 50 podmiotów przygotowało ofertę z propozycją odpowiedzi na wyzwanie PKN Orlen.

Tauron wyemituje na polskim rynku obligacje o wartości 1 mld zł na transformację energetyczną grupy, podała spółka. Jest to pierwsza w Polsce emisja obligacji zrównoważonego rozwoju. Środki pozyskane z tej operacji zostaną przeznaczone na przyspieszenie realizacji Zielonego Zwrotu Taurona, w ramach którego firma zakłada, że do 2030 roku będzie produkować ponad 65% energii w oparciu o odnawialne źródła energii (OZE).

United Label złożył dokument informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała spółka. United Label zamierza zadebiutować na NewConnect jeszcze w tym roku.

Nowa strategia No Gravity Games zakłada m.in. ustabilizowanie liczby prowadzonych projektów i wydawanych gier na poziomie 20-30 projektów rocznie, a także wejście w sektor gier SRP (standard retail price), podała spółka.

Helios - spółka zależna Agory - planuje do końca roku otwarcie jeszcze 51. kino sieci Helios w Opolu, poinformował prezes Tomasz Jagiełło. Wczoraj w Galerii Wiślanka w Żorach otwarto 50. kino sieci Helios.

Stalexport Autostrady miał 84,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego na właścicieli jednostki dominującej w okresie I-III kw. 2020 r. wobec 43 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach 215,75 mln zł wobec 266,21 mln zł w I-III kw. 2019 r., podała spółka, prezentując wstępne dane.

Iliad zawarł z firmą Cellnex umowę sprzedaży 60% udziałów spółki, która będzie zarządzała pasywną infrastrukturą mobilną sieci Play w Polsce za ok. 804 mln euro, podał Iliad.

Klienci za pomocą bankowości internetowej Alior Online i aplikacji Alior Mobile będą mogli zlecać przelewy ze swoich kont w sześciu innych bankach, podał Alior Bank.

Incuvo złożyło dokument informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie i liczy na debiut na NewConnect jeszcze w tym roku, podała spółka. W czerwcu, w ramach kampanii crowdinvestingowej, Incuvo pozyskało 2,8 mln zł.

MLP Group po zakończeniu procesu przyspieszonego budowania księgi popytu (ABB) na akcje serii D ustaliło, że cena emisyjna akcji wynosi 69 zł za sztukę, podała spółka.

Zarząd Genomtec ustalił cenę emisyjną akcji serii J na 11 zł za jedną akcję, podała spółka. Cena emisyjna jest więc równa cenie maksymalnej. W ramach przeprowadzanej oferty Genomtec wyemituje 730 000 akcji serii J, a wartość oferty wyniesie 8 mln zł.

Olymp zamierza zadebiutować na rynku NewConnect na przełomie 2020/2021 r., podała spółka. Obecnie spółka skupia się na realizacji obranych celi emisyjnych, dopasowując się do realiów rynkowych poprzez dywersyfikacje swoich kanałów sprzedaży oraz usługi rewitalizacji używanych maszyn.

CEZ ma porozumienie z funduszem MIRA dotyczące sprzedaży aktywów w Rumunii, podała spółka. Sprzedaż dotyczy 7 spółek z m.in. obszaru elektryczności, dystrybucji, produkcji energii, parku wiatrowego Fantanele Cogealac.

Scope Fluidics, w związku z wyrażeniem przez radę nadzorczą zgody na pozbawienie przez zarząd wszystkich obecnych akcjonariuszy spółki prawa poboru w całości względem akcji serii H, zawarł umowę o plasowanie akcji serii H z mBankiem, który będzie podmiotem odpowiedzialnym za organizację procesu przyśpieszonej budowy księgi popytu (ABB), podała spółka. Proces ABB rozpoczął się 22 października i potrwa do 29 października br.

Torpol miał 986,9 mln zł przychów netto ze sprzedaży, 60,3 mln zł zysku ze sprzedaży brutto i 26,4 mln zł zysku netto w okresie 9 miesięcy 2020 r., podała spółka, powołując się na wstępne dane. Rok wcześniej wielkości te wyniosły odpowiednio: 1 063,9 mln zł, 51,7 mln zł i 22,1 mln zł.

Rada nadzorcza Grupy Azoty na posiedzeniu 22 października br. odwołała prezesa zarządu Wojciecha Wardackiego oraz wiceprezesa Pawła Łapińskiego, podała spółka. Jednocześnie RN powierzyła wiceprezesowi Mariuszowi Grabowi funkcję prezesa zarządu, do momentu powierzenia pełnienia tej funkcji osobie wyłonionej w wyniku wszczynanego postępowania kwalifikacyjnego na członków zarządu spółki, podano w komunikacie.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)