Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd informacji ze spółek

0
Podziel się

Serinus Energy przeprowadzi ofertę plasowania akcji o wartości ok. 20 mln USD w drodze przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) po cenie 2 GBP za sztukę, podała spółka. Wpływy z oferty zostaną przeznaczone na poczet planowanego umorzenia zadłużenia zamiennego wobec Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) oraz na sfinansowanie kosztów instalacji pierwszych pomp w ramach programu rekonstrukcji odwiertów na złożu Sabria w Tunezji.

Przegląd informacji ze spółek
bDAuIAuZ

Enea odnotowała 36,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 385,75 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

XTPL odnotował 6,43 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w okresie I-III kw. 2020 r. wobec 19,46 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Portfel zamówień Grupy Trakcja na koniec września 2020 roku wyniósł 2 798 mln zł (z wyłączeniem części przychodów przypadającej na konsorcjantów), podała spółka w raporcie za III kw.

bDAuIAvb

Synektik w związku z sytuacją pandemiczną zmienił harmonogram swojego strategicznego projektu i zakłada, że kolejna faza badań klinicznych kardioznacznika - przy założeniu istotnej poprawy sytuacji epidemiologicznej - rozpocznie się, w I kwartale 2021 r., wobec pierwotnie zakładanego startu w IV kwartale 2020 r., podała spółka.

Trakcja PRKiI odnotowała 1,76 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 45,75 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Bowim odnotował 2,33 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 0,35 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

VRG szacuje, że dzięki otwarciu sklepów stacjonarnych od 28 listopada br. scenariusz bazowy zakładający utratę do 25% r/r sprzedaży w grupie jest realistyczny, poinformował wiceprezes Michał Zimnicki.

bDAuIAvh

Neuca pracuje nad kolejnymi zagranicznymi akwizycjami w obszarze badań klinicznych i poza tymi celami nie planuje istotnych nakładów inwestycyjnych w 2021 r. Spółka podtrzymuje cele polityki dywidendowej, poinformowali przedstawiciele zarządu.

Apator podjął decyzję o wypłacie zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy z zysku za 2020 rok w wysokości 0,45 zł brutto na jedną akcję, podała spółka.

Huawei i Bank Millennium rozpoczęły współpracę, której celem jest wprowadzenie aplikacji mobilnej banku do AppGallery, sklepu z aplikacjami na urządzeniach Huawei, podano w komunikacie.

Neuca szacuje, że rynek hurtu aptecznego wzrośnie w 2021 roku o ok. 3% r/r, poinformował prezes Piotr Sucharski.

bDAuIAvi

Polski Funduszu Rozwoju (PFR) uzyskał już wymagane wyjaśnienia od Komisji Europejskiej i przewiduje, że ostateczną decyzję w sprawie pożyczki preferencyjnej dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) podejmie w najbliższych tygodniach, poinformował prezes PFR Paweł Borys. Jeśli chodzi o Polską Grupę Górniczą (PGG), trudno obecnie wskazać termin podjęcia decyzji w sprawie wsparcia w ramach tarczy, dodał.

KGHM Polska Miedź zgodnie z planem rozpoczął budowę Instalacji Oczyszczania Gazów Poprocesowych w Hucie Miedzi Legnica (HM Legnica), podała spółka. Instalacja będzie gotowa w przyszłym roku.

Wywołany przez pandemię koronawirusa wzmożony popyt na wybrane produkty i usługi z obszaru szeroko pojętej ochrony zdrowia może utrzymać się przez większość 2021 r., a w niektórych przypadkach - nawet przez część 2022 r. Jednak z punktu widzenia inwestorów kluczowe jest zidentyfikowanie takich segmentów w tym sektorze i takich spółek, które mają szansę utrzymać podwyższony poziom popytu przez wiele lat, uważa zarządzający m.in. funduszem Skarbiec Nowej Generacji w Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) Michał Ficenes.

CCC wdrożyło nową formę płatności za zakupy przez internet - odroczone płatności PayPo, podał fintech.

bDAuIAvj

TIM optymistycznie patrzy na IV kw. tego roku i nie spodziewa się, żeby jego wzrost spowolnił w 2021 r., poinformował prezes Krzysztof Folta.

Największy potencjał rozwoju Grupy OEX leży w cyfryzacji sprzedaży i kanale e-commerce, podała spółka. Na dzisiaj wygląda na to, że wpływ drugiej fali pandemii koronawirusa na działalność spółki będzie mniejszy niż w przypadku pierwszej fali.

TIM może opublikować politykę dywidendową razem z raportem rocznym za 2020 r., poinformował prezes Krzysztof Folta.

Allegro spodziewa się jedynie nieznaczących zdarzeń jednorazowych, które wpłyną na wynik netto w IV kw., poinformował ISBnews członek zarządu i dyrektor finansowy Allegro Jon Eastick. Zapowiedział publikację oczekiwań finansowych na 2021 rok wraz z publikacją wyników za cały 2020 rok, na początku marca.

bDAuIAvk

Akcjonariusze spółki BioMaxima podejmą uchwały rozpoczynające proces przeniesienia akcji z rynku NewConnect na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 22 grudnia, podała spółka.

Polacy jako główną przyczynę smogu na równi wskazują używanie do ogrzewania domów niskiej jakości paliw i działalność zakładów przemysłowych (po 83%), wynika z raportu "Barometr ekologiczny Polaków. Co robimy, aby chronić środowisko?" Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). Dodatkowo 80% ankietowanych wśród czynników pogarszających jakość powietrza wymienia eksploatację nieekologicznych źródeł energii.

PCF Group pozostanie aktywna na rynku akwizycyjnym i nie wyklucza przejęć poza granicami Polski i podtrzymuje termin debiutu nowej gry "Outriders" w lutym 2021 r. pod warunkiem, że wydawca z jakiś względów nie przesunie tego terminu, poinformował prezes Sebastian Wojciechowski.

W toku postępowania restrukturyzacyjnego Top Secret (TS) na spisie wierzytelności ujęto wierzytelności Redanu w łącznej kwocie 40,39 mln zł, podał Redan. Zgromadzenie wierzycieli w celu głosowania nad układem TS odbędzie się 15 grudnia 2020 r., podano także.

Develia wprowadziła do sprzedaży 137 mieszkań, które powstaną w II etapie osiedla Przy Mogilskiej w Krakowie, podała spółka. Deweloper otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę i rozpocznie ją jeszcze w tym roku. Obecnie Develia realizuje I etap inwestycji, który zakończy się w II kwartale 2021 r.

Inpro wprowadziło do oferty 62 mieszkania w ramach inwestycji Debiut IV w Pruszczu Gdańskim, podała spółka. Zakończenie budowy planowane jest na lipiec 2022 roku.

Demolish Games - spółka z grupy Ultimate Games - celuje w wejście na NewConnect w przyszłym roku. Strategia zakłada wydawanie trzech do pięciu gier w roku, poinformował ISBtech Paweł Dywelski.

T-Bull zaprezentował na platformie Steam nową grę "Outlaw Driver Simulator", podała spółka. Zarząd T-Bull planuje wydanie gry w 2021 roku.

Rank Progress odnotował 10,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 17,98 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Lubelski Węgiel Bogdanka odnotowała 1,77 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 66,03 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

All In! Games zawarł umowę wydawniczą z Naraven Games Sarl, na podstawie której partner będzie odpowiedzialny za stworzenie gry o nazwie kodowej "Joker", podała spółka.

Immofinanz odnotował 98,3 mln euro skonsolidowanej straty netto w okresie I-III kw. 2020 r. wobec 202,6 mln euro zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Esotiq & Henderson odnotował 3,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 1,52 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Artifex Mundi odnotował 1,99 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 0,84 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Portfel zamówień grupy Mirbudu miał na koniec września br. wartość ok. 5,5 mld zł łącznie na lata 2020-2024, w tym ok. 1,3 mln zł na 2020 r., podała spółka w raporcie kwartalnym.

Neuca odnotowała 44,69 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 28,05 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Best odnotował 20,77 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 22,3 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Mirbud odnotował 15,76 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 7,03 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Publikując wyniki za III kwartał 2020 r. Allegro podwyższyło swoje oczekiwania co do wzrostu wartości sprzedanych produktów (GMV) w całym br. do nieznacznie powyżej 50% r/r oraz skorygowanej EBITDA - do wyraźnie powyżej 20% r/r, podała spółka. Założenia dotyczące przychodów i capeksu pozostały bez zmian wobec planów przedstawionych w prospekcie spółki.

Allegro odnotowało 147,4 mln zł skonsolidowanego skorygowanego zysku netto - oczyszczonego o zdarzenia jednorazowe (koszty związane z IPO i refinansowaniem zadłużenia) - w III kw. 2020 r. wobec 75,7 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

bDAuIAvC
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(0)