Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pure Biologics ma umowę z NCBR o 29,87 mln zł dofinansowania projektu PureBIKE

0
Podziel się

Pure Biologics podpisał z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) umowę o dofinansowanie projektu PureBIKE obejmującego "Opracowanie bispecyficznego fragmentu przeciwciała do symultanicznego zwalczania nowotworu i rekrutacji komórek układu immunologicznego (BIKE)", podała spółka. Projekt został dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Oś priorytetowa: Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa, działanie: Projekty B+R przedsiębiorstw, poddziałanie: Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa, numer naboru: 2/1.1.1/2019). Przyznana wysokość dofinansowania wynosi 29,87 mln zł.

Pure Biologics ma umowę z NCBR o 29,87 mln zł dofinansowania projektu PureBIKE
bEhBwLfp

"Zgodnie z treścią umowy o dofinansowanie całkowity koszt realizacji projektu wynosi 40,42 mln zł, a przyznana wysokość dofinansowania wynosi 29,87 mln zł. Planowany okres zakończenia i kwalifikowalności kosztów dla projektu kończy się w dniu 31 grudnia 2023 r. Wkład własny projektu w wysokości 10,55 mln zł emitent zamierza pokryć z kapitału pozyskanego w ramach emisji akcji. Wsparty dofinansowaniem NCBR projekt będzie realizowany w spółce pod nazwą PureBIKE z identyfikatorem PB004" - czytamy w komunikacie.

Projekt ten będzie stanowił istotną pozycję w "pipeline" projektów lekowych spółki w segmencie terapii immunoonkologicznych. Wyniki uzyskane w trakcie realizacji projektu będą mogły być zastosowane w pierwszej kolejności w terapii pacjentów cierpiących na potrójnie negatywnego raka piersi, podano również.

Pure Biologics to polska spółka biofarmaceutyczna zajmująca się produkcją i oczyszczaniem wysokiej jakości białek rekombinowanych oraz selekcją rekombinowanych przeciwciał do zastosowań biomedycznych i diagnostycznych. Od grudnia 2018 r. jest notowana na rynku NewConnect.

bEhBwLfS
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)