Notowania

technologie
26.02.2020 08:55

Ringier Axel Springer Media ogłosi wezwanie na akcje MZN Property po 1,97 zł/szt

MZN Property, w wyniku prowadzonych przez strony negocjacji, zawarł umowę inwestycyjną z Ringier Axel Springer Media (RASM), podała spółka. Na podstawie umowy RASM zobowiązał się do ogłoszenia wezwania do nabycia 100% akcji MZN Property po cenie 1,97 zł za sztukę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Skuteczność umowy inwestycyjnej, w tym zobowiązanie RASM do ogłoszenia wezwania, było uzależnione m.in. od zawarcia z udziałowcami Gratka sp. z o.o., która jest właścicielem portalu gratka.pl, umowy dotyczącej nabycia przez RASM 100% udziałów Gratka. Warunek został spełniony 26 lutego 2020 r., poinformowano.

"Na podstawie postanowień umowy inwestycyjnej RASM zobowiązał się do ogłoszenia wezwania do nabycia akcji emitenta, stanowiących 100% kapitału zakładowego emitenta. Zgodnie z postanowieniami umowy inwestycyjnej cena za jedną akcję oferowana w wezwaniu będzie wynosić 1,97 zł" - czytamy w komunikacie.

Rozliczenie wezwania będzie uzależnione od: złożenia zapisów na sprzedaż akcji reprezentujących co najmniej 66% ogólnej liczby głosów emitenta oraz uzyskania bezwarunkowej zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na realizację transakcji, podano również.

"RASM uzyskał od niektórych akcjonariuszy emitenta nieodwołalne zobowiązania, na mocy których akcjonariusze ci zobowiązali się do złożenia zapisów na sprzedaż w wezwaniu akcji reprezentujących łącznie 64,33% głosów na walnym zgromadzeniu emitenta" - czytamy dalej.

Zgodnie z umową inwestycyjną strony uzgodniły, że tak szybko, jak to możliwe po rozliczeniu wezwania, strony podejmą działania zmierzające do przeprowadzenia konsolidacji operacyjnej i prawnej Gratki oraz grupy kapitałowej emitenta, podkreślono

Umowa inwestycyjna przewiduje również możliwość przeprowadzenia przymusowego wykupu akcjonariuszy i podjęcia działań mających na celu zniesienie dematerializacji akcji, podsumowano.

MZN Property jest właścicielem budowanej wokół serwisu Morizon.pl platformy nieruchomościowo-finansowej OneStopShop, która ułatwia użytkownikom proces transakcji na rynku nieruchomości. Platforma udostępnia funkcjonalności w zakresie sprzedaży oraz wyszukiwania i finansowania nieruchomości. Najważniejszym i największym serwisem nieruchomościowym Grupy jest Morizon.pl. W skład Grupy MZN Property wchodzą m.in. spółki Grupa Morizon, Lendi (pośrednictwo finansowe) i Finpack (m.in. software). Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od lipca 2017 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz