Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Robert Tomanek w KNF. Oto nowy człowiek prezydenta

9
Podziel się:

Prezydent Andrzej Duda powołał Roberta Tomanka na swojego przedstawiciela w Komisji Nadzoru Finansowego. Informację przekazała w piątek po południu Kancelaria Prezydenta.

Robert Tomanek został nowym przedstawicielem prezydenta w KNF
Robert Tomanek został nowym przedstawicielem prezydenta w KNF (kancelaria prezydenta)
bEDJKLkl

"Podczas uroczystości prezydent podkreślał, że KNF jest instytucją, która ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa kapitałowego i bezpieczeństwa finansowego gospodarki państwa i samego państwa, jako takiego" - czytamy w komunikacie Kancelarii.

Prezydent zaznaczył, że doświadczenie Roberta Tomanka na pewno przyda się w pracach Komisji Nadzoru Finansowego.

- Wierzę w to, że pańska obecność w tym gremium przysłuży się do tego, że będzie ono w bardzo dobry sposób realizowało swoje zadania. Życzę, by ta instytucja sprawnie funkcjonowała, i by ta praca przyniosła panu osobistą i zawodową satysfakcję - powiedział Andrzej Duda.

bEDJKLkn

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Robert Tomanek jest rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

bEDJKLkt

Nowy przedstawiciel głowy państwa w Komisji Nadzoru Finansowego musiał się pojawić po tym, jak w grudniu do Rady Polityki Pieniężnej przeszedł Cezary Kochalski. To on był dotychczasowym nominatem prezydenta w KNF.

W grudniu 2018 roku Kochalski zastąpił w KNF Zdzisława Sokala. To on występował w tzw. aferze KNF jako autor "planu Zdzisława". Miał on - zdaniem dziennikarzy "Gazety Wyborczej" - być orędownikiem przejęcia banków Leszka Czarneckiego w razie ich kłopotów finansowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDJKLkO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(9)
ojciec Dudy
2 lata temu
Nepotyzm i kolesiostwo to nasze cechy charakterystyczne.
Mojzesz
2 lata temu
kolejny zyd Pisowski!!!
polak
2 lata temu
A kto wam kazał brać kredyt we frankach???? Trzeba było brać w złotówkach a nie teraz skrzeczeć!!!! Za wasze decyzje my mamy płacić??? Żenada!
bEDJKLkP
Zagłoba
2 lata temu
Jeżeli jest tylko uczciwy nie jak reszta to moze być?
Marks...
2 lata temu
.Ten prezydent Andrzej Duda nie dotrzymał danego słowa FRANKOWICZOM. Dzisiaj lobbuje na rzecz mBanku... z którym jestem w sporze. Próbowałem ugody -10% za ten spekulacyjny kapitał oczywiście bezskutecznie... śmieją się z nas oszukanych bo wiedzą, że prezydent lobbuje na ich rzecz dodatkowo wywołał obstrukcję sądów by zniechęci oraz odwlekać sądowe sprawy kredytobiorców...!!! Cała prawda o Dudzie ...