Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
05.06.2020 11:32

Ryvu Therapeutics dostanie od NCBR ponad 20 mln zł dofinansowania

Polska spółka biotechnologiczna Ryvu Therapeutics wyspecjalizowana w rozwoju innowacyjnych leków onkologicznych zawarła umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na dofinansowanie projektu na kwotę blisko 22,4 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pexels)
Ryvu Therapeutics dostanie od NCBR ponad 20 mln zł dofinansowania.

– Niewątpliwie immunoonkologia zrewolucjonizowała podejście do terapii nowotworów. Immunoterapia ze względu na swą charakterystykę i mechanizm działania daje szansę na stworzenie skutecznej terapii dla pacjentów z agresywnymi, opornymi na leczenie nowotworami – powiedział dyrektor ds. naukowych i wiceprezes Ryvu Therapeutics Krzysztof Brzózka.

– Dzięki dofinansowaniu z NCBR będziemy mogli nieprzerwanie kontynuować nasze badania w tym obszarze – dodał.

Realizacja projektu o nazwie "Nowe, małocząsteczkowe leki immunomodulujące w terapii opornych nowotworów" zaplanowana jest na okres styczeń 2020 – grudzień 2023. Jego całkowita wartość netto to ponad 35,8 mln zł.

Głównym założeniem projektu jest opracowanie ściśle spersonalizowanej terapii, która będzie miała potencjał przezwyciężenia ograniczeń towarzyszących obecnym immunoterapiom. Celem prac jest wyłonienie kandydata na lek na etapie I fazy klinicznej.

Spółka została założona w 2007 roku jako Selvita. W 2019 roku doszło do podziału Selvity na dwie firmy, po którym Ryvu Therapeutics zajmuje się wyłącznie innowacyjnymi projektami potencjalnych leków onkologicznych.

Od początku roku kurs notowanej na warszawskiej giełdzie Ryvu Therapeutics wzrósł o 48 proc. To ponad dwa razy więcej niż notowania indeksu wig-tech grupującego spółki technologiczne, do którego należy Ryvu Therapeutics. Od początku roku wig-tech zyskał 20 proc.

Kilka dni temu spółka poinformowała, że uzyskała zgody związane z użytkowaniem Centrum Badawczo- Rozwojowego Innowacyjnych Leków (CBRIL). W związku z tym, do końca tego miesiąca firma zamierza przenieść się do nowej siedziby zlokalizowanej w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, oferującej szereg zwolnień i ulg podatkowych dla lokalnych firm.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo, Ryvu Therapeutics, ncbir
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-06-2020

IrasiadKtórego posła pis żona albo śwagier jest udziałowcem tej spółki? Tak się tylko pytam....

05-06-2020

Poczytajcie BiblięKolejne pieniądze w błoto ! Nikt nigdy nie znajdzie leku na zmiany genetyczne człowieka !

06-06-2020

pacjentPierwszym ich pacjentem po dofinansowaniu będzie jarosław niesmiertelny uciążliwy. Zapłacić jak wynajdą płacić za patrzenie w mikroskop. Każdy może to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)