Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Ryvu Therapeutics dostanie od NCBR ponad 20 mln zł dofinansowania

3
Podziel się

Polska spółka biotechnologiczna Ryvu Therapeutics wyspecjalizowana w rozwoju innowacyjnych leków onkologicznych zawarła umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na dofinansowanie projektu na kwotę blisko 22,4 mln zł.

 Ryvu Therapeutics dostanie od NCBR ponad 20 mln zł dofinansowania.
Ryvu Therapeutics dostanie od NCBR ponad 20 mln zł dofinansowania. (Pexels)
bErxUqlN

– Niewątpliwie immunoonkologia zrewolucjonizowała podejście do terapii nowotworów. Immunoterapia ze względu na swą charakterystykę i mechanizm działania daje szansę na stworzenie skutecznej terapii dla pacjentów z agresywnymi, opornymi na leczenie nowotworami – powiedział dyrektor ds. naukowych i wiceprezes Ryvu Therapeutics Krzysztof Brzózka.

– Dzięki dofinansowaniu z NCBR będziemy mogli nieprzerwanie kontynuować nasze badania w tym obszarze – dodał.

Realizacja projektu o nazwie "Nowe, małocząsteczkowe leki immunomodulujące w terapii opornych nowotworów" zaplanowana jest na okres styczeń 2020 – grudzień 2023. Jego całkowita wartość netto to ponad 35,8 mln zł.

bErxUqlP

Głównym założeniem projektu jest opracowanie ściśle spersonalizowanej terapii, która będzie miała potencjał przezwyciężenia ograniczeń towarzyszących obecnym immunoterapiom. Celem prac jest wyłonienie kandydata na lek na etapie I fazy klinicznej.

Spółka została założona w 2007 roku jako Selvita. W 2019 roku doszło do podziału Selvity na dwie firmy, po którym Ryvu Therapeutics zajmuje się wyłącznie innowacyjnymi projektami potencjalnych leków onkologicznych.

bErxUqlV

Od początku roku kurs notowanej na warszawskiej giełdzie Ryvu Therapeutics wzrósł o 48 proc. To ponad dwa razy więcej niż notowania indeksu wig-tech grupującego spółki technologiczne, do którego należy Ryvu Therapeutics. Od początku roku wig-tech zyskał 20 proc.

Kilka dni temu spółka poinformowała, że uzyskała zgody związane z użytkowaniem Centrum Badawczo- Rozwojowego Innowacyjnych Leków (CBRIL). W związku z tym, do końca tego miesiąca firma zamierza przenieść się do nowej siedziby zlokalizowanej w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, oferującej szereg zwolnień i ulg podatkowych dla lokalnych firm.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bErxUqmq
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
pacjent
rok temu
Pierwszym ich pacjentem po dofinansowaniu będzie jarosław niesmiertelny uciążliwy. Zapłacić jak wynajdą płacić za patrzenie w mikroskop. Każdy może to robić. Znowu wyprowadzenie kasy do jakiejś rodziny???????????????????????
Irasiad
rok temu
Którego posła pis żona albo śwagier jest udziałowcem tej spółki? Tak się tylko pytam....
Poczytajcie B...
rok temu
Kolejne pieniądze w błoto ! Nikt nigdy nie znajdzie leku na zmiany genetyczne człowieka !
bErxUqmr