Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Senackie komisje za odrzuceniem ustawy ws. wyborów korespondencyjnych

0
Podziel się

Za odrzuceniem w całości ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. opowiedziały się trzy komisje senackie: Praw Człowieka, Praworządności i Petycji; Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Ustawodawcza. 

Senackie komisje za odrzuceniem ustawy ws. wyborów korespondencyjnych
bEqGeNJx

Senatorowie Marek Pęk (PIS) i Marek Martynowski (PiS) zgłosili wniosek mniejszości o przyjęcie ustawy bez poprawek.

Ustawa ta zakłada, że głosowanie w wyborach prezydenckich odbędzie się wyłącznie drogą korespondencyjną. Przed tygodniem senatorowie wnioskowali o przedstawienie projektów aktów wykonawczych do tej ustawy. Taki obowiązek istnieje w stosunku do ustaw stanowiących przedłożenie rządowe, projekt tej ustawy został zgłoszony przez grupę posłów.

Projekt aktu wykonawczego do ustawy o wyborach korespondencyjnych przekazało jedynie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

bEqGeNJz

Bogdan Borusewicz (KO) złożył wniosek o odrzucenie tej ustawy w całości. "Ten projekt ustawy dotyczącej wyborów pocztowych narusza podstawowe zasady konstytucyjne, które powinny obowiązywać w tym bardzo ważnym akcie, który ma podstawową zasadę zabezpieczenia demokracji, czyli jest naruszona tajność, bezpośredniość i powszechność" - powiedział Borusewicz.

Jutro ustawą zajmie się Senat.

bEqGeNKa
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)