Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

SGH i PAIH mają porozumienie o współpracy dot. wsparcia rozwoju polskich firm

2
Podziel się:

Szkoła Główna Handlowa (SGH) i Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) podpisały porozumienie o współpracy, którego celem jest wsparcie rozwoju polskich przedsiębiorstw poprzez wykorzystanie dorobku naukowego uczelni oraz doświadczeń rynkowych Agencji, podała SGH.

SGH i PAIH mają porozumienie o współpracy dot. wsparcia rozwoju polskich firm

"W SGH pracują eksperci zajmujący się różnymi dyscyplinami - od finansów i ekonomii przez zarządzanie i nauki prawne po polityki publiczne. W dyscyplinach tych prowadzone są badania, powstają analizy, ekspertyzy i raporty. To sprawia, że nasza uczelnia ma doskonałe warunki do tego, aby stać się swego rodzaju think-tankiem, w którym powstają inspirujące idee oraz nowatorskie rozwiązania dla rozwoju gospodarki. Cieszę się, że dzięki współpracy z PAIH uczelnia nasza będzie wspierała rozwój polskiej gospodarki i budowanie społeczeństwa opartego na wiedzy" - powiedział rektor SGH prof. Piotr Wachowiak, cytowany w komunikacie.

Na mocy porozumienia SGH będzie prowadziła badania i analizy dotyczące m.in. koniunktury i analizy rynków zagranicznych, planowania i oceny działań marketingowych na rynkach zagranicznych, analizy atrakcyjności inwestycyjnej polskich jednostek samorządu terytorialnego. Współpraca będzie obejmowała również współorganizację konferencji i webinariów, podano także.

"To bardzo ważny krok w rozwoju oferty Agencji skierowanej do przedsiębiorców. Dzięki współpracy ze Szkołą Główną Handlową zakres informacji przekazywanych rodzimym firmom i inwestorom zostanie wzbogacony o wiedzę ekspercką kadry naukowej uczelni. Cieszę się, że współpraca nauki i biznesu będzie miała swój praktyczny wymiar we wspieraniu polskiej gospodarki" - powiedziała prezes PAIH Grażyna Ciurzyńska, cytowana w komunikacie.

Zadania PAIH w projekcie to m.in. wspomaganie transferu wiedzy do biznesu, przede wszystkim poprzez organizowanie wydarzeń promocyjnych i edukacyjnych dla przedsiębiorców, łączenie działalności biznesowej i naukowej.

Agencja ma również opracować wspólnie z SGH programy studiów oraz tematy prac magisterskich odpowiadających na potrzeby biznesu, podano także.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Pierwszym punktem kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Damian
3 lata temu
Od najwcześniejszych lat próbowałem zrozumieć, czym jest socjalizm. Przez długie lata zebrałem ponad czterysta definicji. Później zaprzestałem tego procederu, zdając sobie sprawę, że socjalizmów jest dokładnie tyle, ilu jest socjalistów. I nawet więcej. Wczoraj towarzysz Lenin tak rozumiał socjalizm, dzisiaj – w inny sposób. Mimo wszystko wspólną ideę – można powiedzieć wspólny mianownik – jednak znalazłem. Wszyscy socjaliści wyznają w takiej lub innej formie to samo. Weźcie program dowolnej partii socjalistycznej, materiały z jakiegokolwiek ich kongresu, przemówienie płomiennego rewolucjonisty lub hasła postępowego związku zawodowego, odrzućcie puste słowa i frazesy – a jest ich tam sporo – dokładnie wyciśnijcie i w tym, co pozostanie, odkryjecie istotę: będziemy pracować coraz mniej, a brać coraz więcej.
Damian
3 lata temu
SOCJALIZM nigdy się nie udał... Zabierają firmom i ludziom pieniądze, za które Ci mogliby się rozwijać, żeby żyć z tych przymusowych opłat i „myśleć” dlaczego firmy się nie rozwijają... Jak oni maja być za zmniejszeniem podatkow? Musieliby zrezygnować z ciepłych posadek i konkurować na rynku o klienta.