Notowania

Przejdź na
giełda
25.02.2020 08:52

Skarbówka kwestionuje wysokość kosztów podatkowych WPM. Spółka nie zgadza się z wynikami kontroli

Naczelnik Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie uznał, że WPM - spółka zależna Wirtualna Polska Holding - nieprawidłowo rozpoznała koszty podatkowe związane z nabyciem Wirtualna Polska przez o2. Spółka kwestionuje takie stanowisko urzędników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Naczelnik MUCS twierdzi, że WPM nieprawidłowo rozpoznała koszty podatkowe. (Fot: PAP/Radek Pietruszka)

"W otrzymanym przez WPM Wyniku Kontroli Naczelnik MUCS uznał, iż WPM nieprawidłowo rozpoznała koszty podatkowe związane z nabyciem Wirtualna Polska S.A. przez o2 sp. z o.o. (poprzednika prawnego WPM). Podkreślić należy przy tym, iż Naczelnik MUCS nie zakwestionował zasadności rozpoznania kosztów podatkowych, lecz ich wysokość" - czytamy w komunikacie.

Naczelnik MUCS dokonał odmiennej od WPM interpretacji przepisów podatkowych. Tym samym uznał, że spółce nie przysługiwało prawo do rozpoznania w pełnej wysokości kosztów podatkowych związanych z transakcją na udziałach.

"W przypadku wydania przez naczelnika MUCS niekorzystnej dla WPM decyzji, zgodnej z wynikiem kontroli, WPM wystąpi na drogę sądową w obronie swojego stanowiska" - podkreślają przedstawiciele spółki.

Podatki w Polsce. Mamy najwyższą w Unii karę. "Represyjne prawo"

WPM szacuje maksymalny możliwy negatywny wpływ na wynik grupy kapitałowej w wysokości 61,3 mln zł. Z tej kwoty w latach 2016-2019 rozliczyła w bieżącym podatku dochodowym 42,1 mln zł. Wskazane kwoty nie zawierają potencjalnych odsetek, które na tę chwilę oszacowano na 1,3 mln zł.

Spółka wraz z doradcami analizuje sposób i moment odzwierciedlenia wyniku kontroli w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym grupy.

"WPM nie zgadza się z ustaleniami przedstawionymi w wyniku kontroli, posiada indywidualne interpretacje podatkowe ministra finansów oraz opinie renomowanych firm doradztwa podatkowego potwierdzające jej stanowisko. WPM nie zamierza dokonywać korekty złożonych deklaracji podatkowych, a w przypadku otrzymania niekorzystnej decyzji podatkowej będzie korzystać z przysługujących jej środków odwoławczych" - podkreślono w komunikacie.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej takie jak Money.pl i Finanse.wp.pl, portale dotyczące nowych technologii - np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej - np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo, wpm, Wirtualna Polska, podatki, skarbówka
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-02-2020

lulo bullopamietajcie podatnicy skarbówka zawsze działa na twoją nie korzyść nawet jak nie ma 100 % racji. Urzednik ze strachu przywali ci podatek, a ty … Czytaj całość

25-02-2020

Twój nickZa mało korzystnych dla władzy propagandy, możliwość dodawania komentarzy (o sterniku motorówki natomiast nie), więc taki finał był do przewidzenia

25-02-2020

TytusPIS-owi zaczyna brakować pieniędzy na wyborcze obietnice, więc naciska na aparat skarbowy. Ci zaś zależni od władzy zrobią wszystko aby się tej władzy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (20)