Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sondaż przy lokalach wyb. wskazuje na wygraną PiS w wyborach z do europarlamentu

0
Podziel się:

W wyborach do Parlamentu Europejskiego największe poparcie uzyskała Prawo i Sprawiedliwość (PiS)  - 42,4% głosów, natomiast znalazło się na drugim miejscu Koalicja Europejska z 39,1%, wynika z sondaży przeprowadzonych przy wyjściach z lokali wyborczych (tzw. exit polls).

Sondaż przy lokalach wyb. wskazuje na wygraną PiS w wyborach z do europarlamentu
bEJIBeeZ

Według exit polls, przeprowadzonych przez Ipsos na zlecenie TVP, Telewizji Polsat i TVN, europosłów w nowej pięcioletniej kadencji będą mieli także Wiosna Roberta Biedronia, z 6,6% głosów, Konfederacja (KORWIN, Liroy, Braun, Narodowcy) - z 6,1%.

Progu 5%, pozwalającemu na wprowadzenie swojej reprezentacji do europarlamentu, nie przekroczyły: Kukiz 15 z 4,1% głosów, Lewica Razem z 1,3% głosów, Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski, oraz Polexit -Koalicja.

Według przeprowadzonych przez Ipsos symulacji, wyniki te oznaczałyby m.in., że PiS uzyskałaby 24 miejsc z przysługujących Polsce 52 euromandatów (1 mandat zawieszony do czasu ewentualnego Brexitu), KO - 22 miejsca, zaś Wiosna i Konfederacja - po 3.

bEJIBefb

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej z godziny 17.00, frekwencja wyniosła 32,51%. Do tej pory wydano 9,67 mln z całkowitej liczby kart do głosowania wynoszącej 29,75 mln. Jak podkreślają media, w poprzednich wyborach do europarlamentu frekwencja według danych z godz. 17.30 wynosiła 16,91%. Według przedstawicieli Parlamentu Europejskiego, frekwencja dla 27 krajów UE (bez Wielkiej Brytanii) wyniosła blisko 51% według stanu przed godzina 20:00.

bEJIBefC
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)