Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: 20 złotych za akcję JSW? Padł kolejny rekord

0
Podziel się:

Kurs Jastrzębskiej Spółki Węglowej w dwa lata obsunął się o ponad 75 procent.

Spółka dnia: 20 złotych za akcję JSW? Padł kolejny rekord
(JSW/materiały prasowe)

Za jeden papier Jastrzębskiej Spółki Węglowej - w najgorszym dla niej momencie - trzeba było dzisiaj zapłacić 20,34 złotego. To najniższy poziom w historii jej notowań na warszawskim parkiecie.

Obecnie za jedną akcję węglowej spółki na GPW trzeba zapłacić około 21,5 złotego, czyli niemal procent powyżej wczorajszego zamknięcia. W trakcie dzisiejszego handlu notowania spółki były jednak zdecydowanie niżej. Chwilę przed godziną 10 jedną akcję JSW można było kupić za 20,34 złotego.

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje JSW Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Rajd na południe, w wykonaniu JSW, trwa praktycznie nieprzerwanie od niemal dwóch lata. Kurs zaczął spadać w marcu 2013 roku. W tym roku natomiast spadki przybrały na sile, a jej kurs sukcesywnie _ pogłębia _ historyczne minima. Od początku 2013 roku kapitalizacja spółki skurczyła się o trzy czwarte.

Zobacz, jak akcje JSW radzą sobie od początku 2013 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Notowaniom JSW - której mocno ciążą niskie ceny węgla - nie pomogły nawet lepsze od prognoz wyniki finansowe, która opublikowała ona przed tygodniem. Zysk netto spółki wyniósł w trzecim kwartale 2014 roku 38,2 mln złotych. Średnia prognoz analityków ankietowanych przez PAP zakładała 98,2 mln złotych, ale straty netto.

Pierwsza reakcja inwestorów była bardzo pozytywna. Akcje JSW w ubiegły piątek drożały o nawet 4,8 procent. Ostatecznie notowania zamknęły się na niemal 6-procentowym minusie. Szybkie wykorzystanie okazji do pozbycia się akcji spółki przez inwestorów najlepiej pokazuje, jaki jest obecnie do nich sentyment.

W tym tygodniu rating kredytowy JSW z _ BB- _ do _ B+ _ obniżył natomiast EuroRating. Perspektywa w dalszym ciągu jest negatywna. Główne powody obniżki oceny wiarygodności kredytowej to wzrost zadłużenia spółki związany z zakupem kopalni Knurów-Szczygłowice, niskie ceny węgla koksowego i energetycznego oraz pogorszenie sytuacji płynnościowej JSW.

Tydzień temu na konferencji prasowej ryzyka utraty płynności przez Jastrzębską Spółkę Węglową nie wykluczyli także jej przedstawiciele. W takiej sytuacji bardzo trudno liczyć na zmianę kierunku na wykresie cenowym akcji JSW. Niewykluczone jednak, że znajdą się gracze, którzy spróbują zagrać pod odbicie właśnie w okolicach pełnego poziomu 20 złotych. Takie zachowanie obserwujemy obecnie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)