Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Ambitne plany ABC Data niedocenione przez inwestorów

0
Podziel się:

Łącznie ABC Data chce mieć do 25 procent udziału w rodzimym rynku.

Spółka dnia: Ambitne plany ABC Data niedocenione przez inwestorów
(Fotolia)

Nowa strategia dystrybutora sprzętu IT nie wywołała euforii wśród inwestorów. ABC Data chce do 2018 roku być liderem Europy Środkowo-Wschodniej w branży. Spadki cen akcji mogą być jednak wywołane ogólnymi nastrojami na GPW, które pogorszyły się w zawiązku z sytuacją Grecji.

Według opublikowanej w poniedziałek strategi na lata 2016-2018, ABC Data chce być w 2018 roku numerem jeden w branży dystrybucji sprzętu IT. Według założeń spółka ma być warta wtedy miliard złotych. W tej chwili w spółka ma wyemitowanych 125,37 mln akcji, z czego każda jest wyceniana na 3,3 zł. Daje to wycenę przekraczającą 400 mln złotych. W wolnym obrocie znajduje się 15,37 procent udziałów.

Jak podaje spółka, ma ona w tej chwili trzecią pozycję na rynku dystrybucji IT w Polsce. Łącznie ABC Data chce mieć do 25 procent udziału w rodzimym rynku. W planach jest również osiągnięcie pozycji wicelidera na rynku w Rumunii (obecnie są na 14. miejscu) oraz trzeciego miejsca w Czechach i na Słowacji (obecnie są na 5. miejscu). W całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej, udział w rynku ma sięgnąć 10 procent.

W komunikacie czytamy, że strategiczne inicjatywy biznesowe realizowane będą w obszarze projektów e-commerce, rozwijania portfolio produktów mobilnych, współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi działalności eksportowej, a także w obszarach wspierających: HR, logistyce.

Notowania akcji ABC Data w poniedziałek

Strategia zakłada wzrost organiczny, jak i przejęcia. Nie wpłynie ona również na politykę dywidendową. W tym roku spółka wypłaci akcjonariuszom 45,1 mln złotych zysku za ubiegły rok.

Inwestorzy nie docenili jednak chęci zarządu wyrażonych w opublikowanej strategii. Akcje ABC Data tracą w poniedziałek przed godziną 12:00 około 2,6 procent. Początek sesji był jednak jeszcze gorszy. Jest to jednak efekt nie tylko nastawienia inwestorów do spółki, ale i ogólnej sytuacji panującej na GPW. Rychłe bankructwo Grecji, której nie udało się wynegocjować ostatniej transzy pomocy straszy rynki.

Wyniki roczne ABC Data w latach 2008-2014

Źródło: Money.pl

W pierwszym kwartale tego roku spółka zarobiła 12,917 mln złotych. Łączne przychody netto ze sprzedaży produktów przekroczyły 1,3 mld euro.

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)