Notowania

dom
24.10.2014 11:50

Spółka dnia: Dom Development mocno w górę po wynikach

Deweloper opublikował raport po trzecim kwartale.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dom Development)
Jarosław Szanajca, prezes Dom Development

Niższą cenę docelową wyznaczyli analitycy dla akcji spółki deweloperskiej Dom Development. Mimo tego jej kurs dzisiaj wyraźnie rośnie po publikacji wyników kwartalnych.

O ponad 8 procent rośnie od rana kurs akcji spółki Dom Development. Firma podała, że w trzecim kwartale jej zysk netto wyniósł 15,3 miliona, co oznacza, że był o ponad 50 procent lepszy od wcześniejszych prognoz analityków. Po trzech kwartałach tego roku Dom Development pokazał zysk netto na poziomie 26,1 miliona złotych.

Jednocześnie analitycy z BESI Grupo Novo Banco w swoim najnowszym raporcie podtrzymali rekomendację _ neutralnie _ dla akcji dewelopera. Obniżyli jednak cenę docelową akcji z 51,03 zł do 47,14 zł, czyli o 7,6 procent. Przed południem kurs akcji Dom Development doszedł już do 46,80 zł, co pozostawia im już minimalny potencjał wzrostów.

- _ Dom Development charakteryzuje się bardzo solidnym bilansem (dług netto do kapitałów własnych na poziomie 0.15x na koniec 1H14), który zdaniem BESI powinien umożliwić spółce realizację jej ambitnych planów inwestycyjnych, nabycie nowych gruntów, a także wypłacenie w nadchodzących latach przyzwoitych dywidend (stopa dywidendy za 2015E prognozowana na poziomie 4,9 proc.). Jednak perspektywa krótkoterminowa spółki, jeśli chodzi o przedsprzedaż, wygląda mniej zachęcająco w porównaniu z niektórymi jej konkurentami znajdującymi się w orbicie zainteresowania analityków BESI - _ pisze Cezary Bernatek, Analityk, BESI Grupo Novo Banco.

W komentarzu do wstępnych wyników za trzeci kwartał z początku miesiąca Jarosław Szanajca, prezes Dom Development, wskazał, że sytuacja rynkowa deweloperów wygląda obiecująco:

- _ Trzeci kwartał 2014 roku potwierdził siłę rynku sygnalizowaną przez nas w poprzednim kwartale. Wciąż odnotowujemy sprzedaż rynkową na poziomie zbliżonym do hossy sprzed siedmiu lat, lecz tym razem w naszej opinii popyt rynkowy i podaż są zbilansowane, co prowadzi do wzrostu wolumenu transakcji bez efektu wzrostu cen _ - czytamy.

Tagi: dom, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz