Notowania

Spółka dnia: Mocne wzrosty Getin Holding po informacji o skupie akcji własnych

Maksymalna cena nabycia jednej akcji wynosi 4 zł. To może powstrzymać trend spadkowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Notowany w indeksie średnich spółek (mWIG40) Getin Holding planuje skup 40 mln akcji własnych. Według raportu z 27 lutego, na ten cel ma zostać przeznaczone nawet 80,3 mln złotych. Z entuzjazmem odnieśli się do tych doniesień inwestorzy. Akcje banku po trzech godzinach sesji zyskiwały ponad 4 procent.

Spółka utworzy na ten cel kapitał rezerwowy, które nastąpi w wyniku przesunięcia z kapitału zapasowego. Kupowane akcje stanowią 5,47 procent kapitału zakładowego Getin Holding.

_ - W żadnym momencie realizacji upoważnienia łączna wartość nominalna akcji własnych nabytych przez spółkę w ramach upoważnienia oraz posiadanych przez spółkę akcji własnych nabytych poza upoważnieniem nie przekroczy 20 procent kapitału zakładowego spółki _ - czytamy w projekcie uchwały zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki.

Minimalna cena nabycia jednej akcji w ramach upoważnienia wynosi 2,00 zł. Natomiast maksymalną cenę nabycia ustalono na 4,00 zł.

Aktualna cena akcji Getin Holding na GPW to nieco ponad 2 złote, czyli tyle ile wynosi najniższa cena, po której będą kupowane akcje. Nie ma się zatem co dziwić, że inwestorzy z entuzjazmem reagują informacje o skupie. Na stracie poniedziałkowej sesji zanotowano wzrost o niespełna 4 procent. Rynek przez przynajmniej parę dni będzie się dostosowywał do możliwości sprzedaży walorów po korzystnej cenie. Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku.

Notowania akcji Getin Holding podczas dzisiejszej sesji

Akcje Getin Holding znajdują się w trendzie spadkowym od początku 2014 roku. W ostatnim czasie do wysokich spadków przyczyniła się zawierucha związana z kursem franka szwajcarskiego.

Notowania akcji Getin Holding od początku 2014 roku

- _ Nabywanie akcji, w ramach upoważnienia, może następować w okresie nie dłuższym niż do dnia 31 grudnia 2015r. przy czym może być ono realizowane w powyższym okresie jednorazowo (w całości) lub w częściach (w transzach) _ - czytamy raporcie bieżącym spółki.

W punkcie 8 czytamy również, że _ nabywanie akcji w ramach upoważnienia będzie dokonywane poza rynkiem regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. _

W celu dokonania zakupu akcji własnych spółka skieruje do wszystkich akcjonariuszy zaproszenie do składania ofert sprzedaży tych akcji. Skup akcji będzie dokonywany proporcjonalnie, co oznacza że w przypadku, gdy łączna liczba walorów spółki objętych wszystkimi ofertami sprzedaży złożonymi w terminie ich przyjmowania będzie wyższa niż łączna liczba akcji, które spółka zamierza nabyć, dokonana zostanie proporcjonalna redukcja liczby akcji objętych ofertami sprzedaży złożonymi przez akcjonariuszy.

Getin Holding w 2014 roku zarobił 173,92 mln złotych wobec 246,41 mln złotych rok wcześniej. Mamy zatem do czynienia ze spadkiem wynoszącym prawie 30 procent. Poprawił się wynik z tytułu odsetek z 596,49 na 719,60 mln złotych. W części prowizje i opłaty zysk wyniósł 425,78 mln złotych wobec 409,98 rok wcześniej.

Tagi: finanse, bankowość, gtn, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz