Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Pracownicy PKP Cargo chcą odejść z firmy

0
Podziel się:

Zainteresowanie programem dobrowolnych odejść jest większe niż się tego spodziewano.

Spółka dnia: Pracownicy PKP Cargo chcą odejść z firmy
(PKP Cargo)

PKP Cargo, największy w Polsce kolejowy przewoźnik towarowy, ze względu na wysokie zainteresowanie, wydłużył okres składania wniosków o przystąpienie pracowników do programu dobrowolnych odejść (PDO). Z wcześniejszych prognoz wynika, że spółkę w ten sposób ma opuścić 250 osób. Akcje notowanej w indeksie średnich spółek firmy nie zmieniły w poniedziałek mocno swojej wartości na fali tych danych. Program obciąży jednak wynik finansowy przewoźnika za drugi kwartał kwotą 19,7 mln złotych.

Notowana w indeksie mWIG40 spółka PKP Cargo przedłużyła termin przyjmowania wniosków o przystąpienie do programu dobrowolnych odejść (PDO) do 17 czerwca tego roku. Zainteresowanie jest większe niż przewidywano. Spółka szacowała, że do programu przystąpi nie więcej niż 250 osób, jednak, jak podała w opublikowanym w piątek wieczorem komunikacie, liczba chętnych do skorzystania z programu będzie wyższa.

- Ostateczna liczba pracowników korzystających z Programu zostanie ustalona po dokonaniu przez spółkę analizy otrzymanych wniosków aplikacyjnych. Warunkiem skorzystania z PDO przez pracownika jest uzyskanie zgody pracodawcy. Pracownicy, którzy przystąpią do PDO, otrzymają potwierdzenie takiej zgody do dnia 22 czerwca 2015 roku i przestaną być pracownikami spółki od dnia 1 lipca 2015 roku - czytamy w komunikacie spółki.

Wyniki kwartale PKP Cargo w latach 2013-2015

Źródło: Money.pl

W maju PKP Cargo informowało, że na program wyda łącznie 19,7 mln złotych. Na ten cel został zaciągnięty kredyt, który obciąży wyniki spółki za drugi kwartał tego roku. W pierwszym kwartale największy kolejowy przewoźnik towarowy w Polsce zarobił 17,81 mln złotych. Wraz z publikacją raportu za pierwsze trzy miesiące roku podawano, że zatrudnienie zmniejszyło się już o 15 procent, a koszty operacyjne o 10 procent.

Notowania akcji PKP Cargo w poniedziałek

Reakcja inwestorów na informację dotyczącą PDO w poniedziałek nie była gwałtowna. Przed godziną 12.00 obrót na akcjach wynosił 507 tysięcy złotych, a akcje rano kosztowały nieco więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji. Jeden walor był warty maksymalnie 85,41 zł. W ostatecznym rozrachunku cena akcji przez ostatni miesiąc praktycznie się nie zmieniła.

Notowania akcji PKP Cargo w 2015 roku

Analitycy z domów maklerskich z optymizmem podchodzą do spółki. W ostatnich raporcie DM BZ WBK wydał rekomendację kupuj z ceną docelową 90,35 zł.

Czytaj więcej w Money.pl

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)