Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Przejęcie producenta maszyn górniczych. Oto reakcja

0
Podziel się:

Być może, dzięki tej transakcji Famur poprawi swoje wyniki finansowe.

Spółka dnia: Przejęcie producenta maszyn górniczych. Oto reakcja
(Famur)
bEIHJhOZ

Informacja spodobała się inwestorom. Akcje spółki Famur przez ostatnie dwa miesiące mocno potaniały. Dzięki tej transakcji firma rozszerzy pole swojej działalności, co może przełożyć się na przyszłe wyniki.

W raporcie bieżącym z dnia 27 listopada spółka Famur poinformowała o nabyciu pakietu kontrolnego akcji spółki Famak. Notowany na GPW producent maszyn górniczych kupi akcje, które dadzą mu 76,69 procent udziału w kapitale zakładowym spółki. Wartość transakcji to 69,1 mln złotych. Umowa została zawarta w ramach wykonania listu intencyjnego podpisanego 1 września.

Dzięki tej akwizycji Famur rozszerzy swoją działalność o systemy przeładunkowe i suwnicowe oparte na własnych rozwiązaniach. Cytowany w komunikacie prezes Mirosław Bendzera mówił, że przejęcie pozwoli zaistnieć spółce w nowych segmentach działalności związanych z energetyką i przeładunkiem. Na tym polu Famak ma duże doświadczenie poparte m.in. własnym biurem projektowym.

bEIHJhPb

Akcjonariusze pozytywnie zareagowali na tę informację. Dziś akcje spółki Famur są jednymi z najbardziej rosnących w indeksie WIG50. Około godziny 11:30 były wyceniane na 3,28 złotych, przy wzroście wynoszącym prawie 1,9 procent. Papiery spółki notują odbicie po spadkach trwających od początku października.

Notowania spółki Famur od początku października 2014 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

- _ Zarząd Famur postanowił również rozpocząć budowę spółki zależnej, która będzie działać pod roboczą marką Famur Fugo Famak _ - podano w komunikacie. Dodano, że docelowo spółka ma prowadzić działalność w obszarze przeładunku, maszyn i systemów odkrywkowych i suwnic. Dominującym akcjonariuszem Famuru jest firma TDJ.

W trzecim kwartale tego roku, spółka wypracowała 137,4 mln złotych przechodów. Zysk netto wyniósł 24,1 mln złotych. Te elementy rachunku zysków i strat były niższe w ujęciu rocznym odpowiednio o 51,7 procent i 50,6 procent. Warto zauważyć, że przychody spółki w ujęciu rocznym spadły również w drugim i pierwszym kwartale tego roku.

bEIHJhPh

Czytaj więcej w Money.pl

bEIHJhPC
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)