Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
spółka dnia
14.10.2014 12:02

Spółka dnia: Synektik przeniósł się na rynek główny GPW

Firma z branży medycznej zyskała na debiucie prawie 2 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marlee/Dreamstime.com)

O 1,8 procent wzrosły podczas dzisiejszego debiutu na GPW akcje spółki Synektik. Firma do tej pory była notowana na rynku NewConnect.

Kurs otwarcia notowań spółki wyniósł rano 22,4 złotego, o 1,8 procent więcej niż podczas ostatniego zamknięcia na NC. Synektik to 464 spółka notowana na rynku głównym GPW i jednocześnie 20 spółka debiutująca w 2014 roku.

Notowania spółki Synektik w ciągu ostatnich 3 miesięcy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Spółka działa w branży medycznej, specjalizuje się m.in. w dostarczaniu sprzętu do diagnostyki obrazowej, służących do wykrywania schorzeń onkologicznych. Firma tym razem nie prowadziła emisji akcji. Środki pozyskała emisji akcji na NC w grudniu ubiegłego roku.

Środki, w sumie ponad 15 milionów złotych, mają być wykorzystane w następujący sposób: zakończenie procesu inwestycyjnego w Warszawie (12,2 mln zł), prace nad własnymi produktami radiofarmaceutycznymi, w tym współpraca z Hadasit (1,8 mln zł), bieżące potrzeby w zakresie kapitału obrotowego (1,2 mln zł).

_ - Synektik jest firmą o dobrej kondycji finansowej. Dysponujemy środkami z emisji prywatnej oraz środkami własnymi __ - _mówi Cezary Kozanecki, prezes Synektik SA, cytowany w informacji spółki.

Grupa Synektik narastająco w 2013 roku osiągnęła przychody w wysokości 77,38 miliona złotych, a zysk netto wyniósł 7,68 miliona złotych.

Tagi: spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz