Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka dnia: Zobacz, na czym w lipcu właściciel sieci Top Secret zarobił najwięcej

0
Podziel się

Widać, że inwestorzy wierzą w dobre wyniki sprzedażowe spółki, która ma szansę osiągnąć w tym roku wyższy zysk.

Spółka dnia: Zobacz, na czym w lipcu właściciel sieci Top Secret zarobił najwięcej
(mat. prasowe Redan)
bEgAlgqd

Spółka Redan, właściciel sieci sklepów Top Secret sprzedał w lipcu towary za 42 mln złotych. Jeżeli te szacunkowe wartości się potwierdzą, to będziemy mieli do czynienia ze wzrostem o 12 procent rok do roku. Jak pokazuje raport, w lipcu najmocniej spółka rozwija się w Polsce w segmencie dyskontowym.

Notowany od 2004 roku na GPW Redan rośnie w poniedziałek o ponad 4 procent. Widać, że inwestorzy wierzą w dobre wyniki sprzedażowe spółki. Odzieżowa firma prowadzi działalność w dwóch segmentach: dyskontowym oraz modowym. W tym pierwszym Redan walczy o klientów siecią sklepów Textilmarket, natomiast w drugim jest właścicielem butików Top Secret, Troll oraz od 2011 roku również Drywash.

Wartość sprzedaży w lipcu w podziale na segmenty spółki Redan
Źródło: Money.pl, na podstawie danych spółki Redan
Segment dyskontowy Segment modowy
Wartość sprzedanych towarów 24 mln złotych 16 mln złotych
Zmiana rok do roku 17 proc. 7 proc.
bEgAlgqf

Jak pokazują opublikowane przez spółkę dane, Redan sprzedał więcej ubrań w segmencie dyskontowym, jednakże wzrost odnotował na obu polach. Sklepy Troll i Top Secret w lipcu wygenerowały wzrost 7-procentowy, a Textilmarket 17-procentowy.

Od początku roku w segmencie modowym spółka wygenerowała aż o 22 procent wyższe przychody, osiągając tym samym poziom 115 mln złotych. Mniejszą dynamikę wzrostów prezentuje sprzedaż w sklepach Textilmarket na rynku polskim. Wzrost rok do roku po 7 miesiącach tego roku wyniósł 16 procent, a w wartościach bezwzględnych sprzedaż osiągnęła poziom 165 mln złotych.

Notowania akcji właściciela sklepów Top Secret w poniedziałek

Widać zatem, że sztandarowy produkt, jakim jest marka Top Secret nie generuje najwyższych przychodów w grupie. Więcej pieniędzy pozostaje w kasach sklepów dyskontowych.

bEgAlgql

Sprzedaż w Polsce rośnie, za granicą niekoniecznie

W lipcu Redan za granicą sprzedał towary za 2 mln złotych. To o 9 procent mniej rok do roku. Na wynikach odbija się trudna sytuacja gospodarcza Ukrainy i Rosji, gdzie spółka prowadzi sklepy. Spadek był jeszcze większy biorąc pod uwagę dane za 7 miesięcy tego roku. Wówczas przychody wyniosły 16 mln złotych, czyli o 36 procent rok do roku.

Spółka zmniejsza również powierzchnię swoich sklepów za granicą. Na koniec lipca miały one łącznie 6,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni, czyli o 30 procent mniej niż rok wcześniej. Z kolei w Polsce sieć powiększyła się o 10 procent w segmencie dyskontowych i o 14 procent w segmencie modowym.

Roczne wyniki finansowe spółki Redan z ostatnich 10 lat

bEgAlgqm

Źródło: Money.pl

Dobre dane sprzedażowe mogą poprawić negatywny sentyment do akcji spółki widoczny od jakiegoś czasu. Po ostatnim wzroście w lutym kurs raczej kierował się na południe. Redan ma szansę pokonać w 2015 roku wyniki ubiegłoroczne. W 2014 roku spółka zarobiła 5,568 mln złotych, co zresztą zapowiadała po publikacji ostatniego rocznego raportu.

bEgAlgqG
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)