Notowania

ceny ropy
01.03.2016 07:50

Ceny ropy w górę, ale dane w Chinach dobrze nie wróżą

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną, ale dane PMI, które podano w Chinach były słabe, a to nie jest dobra informacja dla rynków paliw - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pete Markham/CC/Flickr)

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 34,17 dolarów, po zwyżce o 42 centy. Wcześniej surowiec taniał o 0,7 proc.

Brent w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 41 centów do 36,98 dolarów za baryłkę.

Tygodniowe notowania ropy Brent

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w lutym 49,0 pkt. wobec 49,4 pkt. miesiąc wcześniej - podano w wyliczeniach biura statystycznego i Federacji Logistyki. Analitycy szacowali PMI na 49,4 pkt.

Z kolei z wyliczeń podanych przez Caixin Media i Markit Economics wynika, że PMI w sektorze przemysłowym wyniósł w lutym 48,0 pkt. wobec 48,4 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca, a analitycy spodziewali się 48,4 pkt.

W poniedziałek na NYMEX w Nowym Jorku ropa zdrożała o 97 centów do 33,75 dolarów za baryłkę. To najwyższe notowania ropy na zamknięciu handlu od 6 stycznia.

W lutym ceny ropy na NYMEX wzrosły o 0,4 proc. Był to pierwszy miesięczny wzrost notowań surowca od października 2015 r.

Tagi: ceny ropy, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz