Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miedź w okolicach 5-tygodniowych minimów

0
Podziel się:

Inwestorzy czekają na dane makro ze Stanów Zjednoczonych.

Miedź w okolicach 5-tygodniowych minimów
(AP/Fotolink/East News)
bECXTqNx

Miedź na giełdzie w Londynie jest wyceniana blisko najniższego poziomu od 5 tygodni przed danymi makro z USA - informują maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.605,00 USD za tonę. Wcześniej cena spadła do 6.588,50 USD za tonę. Na giełdzie Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień kosztuje 2,9715 USD, po spadku notowań o 0,2 proc. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na styczeń staniała na zakończenie sesji o 1,3 proc. do 47.200 juanów (7.693 USD).

O 14.30 zostanie podana informacja o zamówieniach na dobra trwałe w USA. Analitycy spodziewają się spadku zamówień w październiku o 0,6 proc., a z wyłączeniem środków transportu - wzrostu zamówień o 0,5 procent._ _

bECXTqNz

_ - Inwestorzy czekają na pewne nadanie kursu rynkom przez dane z USA _ - mówi Gavin Wendt, starszy analityk Mine Life Pty w Sydney._ - Dane o zamówieniach na dobra trwałe są ważne, bo wskazują na popyt w przemyśle _ - dodaje.

We wtorek podano w USA, że indeks zaufania amerykańskich konsumentów niespodziewanie spadł w listopadzie 2014 roku do 88,7 pkt. z 94,1 pkt. w poprzednim miesiącu. Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie 96,0 punktów. Wskaźnik ten jest teraz na najniższym poziomie od 5 miesięcy.

bECXTqOa
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)