Notowania

Ropa naftowa najtańsza od 8 tygodni

Powodem spadków są opublikowane w czwartek dane z USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/iurii)

Notowania ropy naftowej spadły w czwartek wieczorem do najniższych poziomów od 8 tygodni. Powodem jest mniejszy niż przed tygodniem spadek zapasów ropy naftowej i paliw destylowanych w USA.

Jak poinformował Departament Energii USA, zapasy ropy naftowej w ciągu tygodnia spadły o 2,22 mln baryłek, tymczasem rynek spodziewał się spadku o 2,5 mln baryłek. Wolniej malały również zapasy benzyny i paliw destylowanych. Ich zgromadzona ilość była mniejsza o odpowiednio 0,1 i 1,6 mln baryłek.

Notowania ropy typu Brent w tym tygodniu

Przed publikacją danych ropa typu Brent kosztowała około 49 dolarów za baryłkę. Po publikacji raportu dotyczącego zmian zapasów paliw jej notowania poszybowały o niespełna 6 procent, lądując na poziomie około 46 dolarów za baryłkę. Ostatni raz surowiec ten kosztował tyle na początku maja tego roku.

W środę na korzyść notowań ropy działały dane dotyczące zapasów paliw opublikowane przez Amerykański Instytut Paliw (API). Według nich zmalały one o 6,7 mln baryłek. Był to siódmy spadek zapasów tego surowca zanotowany przez instytut.

Tagi: rynek paliw, giełda, wiadomości, surowce, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-07-2016

klexPytanie dla fanów Jarosława Największego z Wielkich: Skoro PO już nie jest przy władzy, a ropa potaniała - dlaczego paliwo jest takie drogie? Nadal … Czytaj całość

08-07-2016

NorbiA u nas coraz drożej.......Dobra Zmiana nas łupi niemiłosiernie, a obiecywali, że będzie taniej.

08-07-2016

stefciuWazne ze ropa bedzie taniec i rosja nie bedzie miala na wojny.

Rozwiń komentarze (34)