Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ropa w USA powyżej 80 dolarów

0
Podziel się

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji zdrożała powyżej 80 USD za baryłkę w reakcji na sygnały poprawy w gospodarce USA.

Ropa w USA powyżej 80 dolarów
(Karlnaundorf/Dreamstime)
bEhdkwjV

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji zdrożała powyżej 80 USD za baryłkę w reakcji na sygnały poprawy w gospodarce USA - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad, drożeje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 34 centy do 80,31 USD.W czwartek Departament Pracy USA poinformował, że liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła w USA o 16 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 453 tys.

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych w tygodniu kończącym się 25 września wyniesie 460 tys. Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku spadła zaś o 83 tys. i wyniosła 4,457 mln w tygodniu, który skończył się 18 września - podał Departament Pracy.

bEhdkwjX

Analitycy spodziewali się tutaj 4,473 mln osób.Lepsze od poprzednich wyliczeń okazały się też dane o PKB w II kw., który wzrósł o 1,7 proc. wobec wcześniejszych 1,6 proc.

bEhdkwky
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)