Notowania

finanse
28.06.2019 11:32

Tomasz Fedyna został powołany na stanowisko prezesa Wonga Polska

Warszawa, 28.06.2019 (ISBnews) - Rada nadzorcza Wonga Polska powołała Tomasza Fedynę, dotychczasowego członka zarządu do spraw finansowych, na stanowisko prezesa zarządu, podała spółka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Tomasz Fedyna związany jest z Wonga Polska od początku istnienia spółki w Polsce, czyli od 2012 r. Od 19 lat pracuje w branży finansowej. Karierę zawodową rozpoczął w Generali, przez pięć lat odpowiadał za politykę rachunkowości w Banku Handlowym. Był dyrektorem finansowym i członkiem zarządu w Polbank Dystrybucja oraz w Finamo. Zanim dołączył do Wonga Polska, pełnił funkcję dyrektora finansowego pionu bankowości komercyjnej Banku BPH" - czytamy w komunikacie.

"Znajdujemy się w przełomowym momencie dla spółki. W maju 2019 r. Wonga Polska stała się częścią Grupy Kruk. To dla nas nowe możliwości rozwoju, dostępu do finansowania i dotarcia do klientów zainteresowanych pożyczkami na wyższe kwoty. Chcemy konsekwentnie realizować strategię poszerzania oferty produktów ratalnych i długookresowych. Na początku czerwca wystartowaliśmy z nową kampanią, która promuje pożyczkę ratalną z nowymi benefitami dla klientów, jak na przykład wakacje kredytowe" - powiedział Fedyna, cytowany w komunikacie.

Na nową kadencję w zarządzie Wonga Polska zostali ponownie powołani Sylwia Drejer-Cichucka i Łukasz Kamiński.

"Zespół prowadzony przez Tomasza Fedynę, Sylwię Drejer-Cichucką i Łukasza Kamińskiego stworzył nowoczesną organizację, ze sprawdzonym modelem biznesowym i silnym systemem zarządzania ryzykiem. Dzięki nim, spółka płynnie weszła w nowy rozdział swojej działalności w Grupie Kruk. Jesteśmy przekonani, że powierzenie im sterów na kolejną kadencję jest najlepszym wyborem" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Wonga.pl, członek zarządu Kruka Michał Zasępa, cytowany w komunikacie.

Pod koniec kwietnia br. Kruk sfinalizował umowę przejęcia 100% udziałów spółki Wonga działającej na polskim rynku pożyczek online. Wartość transakcji to 97,1 mln zł.

Wonga specjalizuje się w pożyczkach internetowych. Firma działa w Polsce od kwietnia 2013 roku. Koncentruje się na sprzedaży pożyczek ratalnych, które stanowią 90% jej portfela.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2019

bzaTo ktoś musiał by być debi lem żeby korzystać z usług kruka

Rozwiń komentarze (1)