Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Uchwała PKW ws. wyborów prezydenckich została opublikowana w Dzienniku Ustaw

0
Podziel się:

Uchwała Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 10 maja 2020 roku w sprawie stwierdzenia braku możliwości głosowania na kandydatów w wyborach prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Marszałek Sejmu ma teraz 14 dni na zarządzenie nowego terminu wyborów.

Uchwała PKW ws. wyborów prezydenckich została opublikowana w Dzienniku Ustaw
(Getty Images)
bEsmYtIR

Wybory prezydenckie 10 maja nie odbyły się. W wydanej tego dnia uchwale PKW stwierdziła, że "w wyborach prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych nadzień 10 maja 2020r. brak było możliwości głosowania na kandydatów", co - w ocenie PKW - jest równoważne w skutkach z przewidzianym wart. 293§3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. - Kodeks wyborczy brakiem możliwości głosowania ze względu na brak kandydatów.

Zarządzone na 10 maja wybory prezydenckie miały odbyć się w trybie korespondencyjnym. 12 maja Sejm przyjął ustawę o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na prezydenta w 2020 r., dopuszczającą możliwość głosowania w systemie hybrydowym; zarówno w lokalach wyborczych, jak i korespondencyjnie.

Obecnie ustawa ta znajduje się na etapie prac senackich.

bEsmYtJu
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)