Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ultimate Games rekomenduje wypłatę 0,35 zł na akcję dywidendy za 2018 r.

0
Podziel się:

Warszawa, 15.05.2019 (ISBnews) -  Ultimate Games rekomenduje akcjonariuszom wypłatę dywidendy z zysku wypracowanego za 2018 r. w wysokości 0,35 zł na jedną akcję, co w sumie daje łączną kwotę 1,83 mln zł, podała spółka.

Ultimate Games rekomenduje wypłatę 0,35 zł na akcję dywidendy za 2018 r.

"W ocenie zarządu, sytuacja finansowa spółki jest bardzo dobra. Spółka posiada wolne środki w postaci gotówki w ilości ok. 5 mln zł. Najważniejsze produkcje spółki, które mają zostać wydane w II połowie 2019 r. są praktycznie sfinansowane, a nowe inwestycje w zespoły deweloperskie czy wydawnictwo gier są pokrywane z bieżących, comiesięcznych przychodów. Spółka rozpoczęła dopiero sprzedaż na konsoli Nintendo Switch, a w II półroczu 2019 r. wyda pierwsze gry na Playstation 4 i Xbox One. Zarząd spodziewa się istotnego wzrostu przychodów w tym segmencie w II połowie 2019 r." - czytamy w komunikacie.

Ponadto, jeśli chodzi o nadchodzące produkcje na PC, to już 9 gier spółki znajduje się na liście nadchodzących premier z najlepszą tzw. Steam Wishlist w sklepie Steam. Wkrótce do tej listy dołączą nowe gry - w tym "Wanking Simulator" - który buduje zapisy na liście życzeń na niespotykaną dotąd skalę, podano także.

"W I półroczu 2019 r. planowana jest do wydania mobilna wersja gry 'Professional Fishing' oraz zostaną przeprowadzone testy soft-launch gry 'Ultimate Fishing Simulator Mobile 2019', co - zdaniem zarządu - może spowodować istotny wzrost przychodów w segmencie gier mobilnych w II połowie 2019 r." - czytamy dalej.

Mając powyższe na uwadze zarząd stwierdza, że spodziewane przychody w kolejnych okresach powinny znacznie przewyższyć wydatki na bieżącą działalność a co z tym związane pozwolić na systematyczne wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy w tym jak i w następnych latach, stwierdzono w informacji.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2018 r.

media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)