Notowania

technologie
15.05.2019 16:54

Ultimate Games rekomenduje wypłatę 0,35 zł na akcję dywidendy za 2018 r.

Warszawa, 15.05.2019 (ISBnews) -  Ultimate Games rekomenduje akcjonariuszom wypłatę dywidendy z zysku wypracowanego za 2018 r. w wysokości 0,35 zł na jedną akcję, co w sumie daje łączną kwotę 1,83 mln zł, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W ocenie zarządu, sytuacja finansowa spółki jest bardzo dobra. Spółka posiada wolne środki w postaci gotówki w ilości ok. 5 mln zł. Najważniejsze produkcje spółki, które mają zostać wydane w II połowie 2019 r. są praktycznie sfinansowane, a nowe inwestycje w zespoły deweloperskie czy wydawnictwo gier są pokrywane z bieżących, comiesięcznych przychodów. Spółka rozpoczęła dopiero sprzedaż na konsoli Nintendo Switch, a w II półroczu 2019 r. wyda pierwsze gry na Playstation 4 i Xbox One. Zarząd spodziewa się istotnego wzrostu przychodów w tym segmencie w II połowie 2019 r." - czytamy w komunikacie.

Ponadto, jeśli chodzi o nadchodzące produkcje na PC, to już 9 gier spółki znajduje się na liście nadchodzących premier z najlepszą tzw. Steam Wishlist w sklepie Steam. Wkrótce do tej listy dołączą nowe gry - w tym "Wanking Simulator" - który buduje zapisy na liście życzeń na niespotykaną dotąd skalę, podano także.

"W I półroczu 2019 r. planowana jest do wydania mobilna wersja gry 'Professional Fishing' oraz zostaną przeprowadzone testy soft-launch gry 'Ultimate Fishing Simulator Mobile 2019', co - zdaniem zarządu - może spowodować istotny wzrost przychodów w segmencie gier mobilnych w II połowie 2019 r." - czytamy dalej.

Mając powyższe na uwadze zarząd stwierdza, że spodziewane przychody w kolejnych okresach powinny znacznie przewyższyć wydatki na bieżącą działalność a co z tym związane pozwolić na systematyczne wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy w tym jak i w następnych latach, stwierdzono w informacji.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2018 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz