Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unimot prowadzi rozmowy ws. pozyskania trzeciego wspólnika do 3 Seas Energy

0
Podziel się:

Unimot prowadzi rozmowy w sprawie pozyskania potencjalnego trzeciego wspólnika do spółki 3 Seas Energy, który poszerzyłby dostęp do jej rynków zbytu, poinformował prezes Unimotu Adam Sikorski.

Unimot prowadzi rozmowy ws. pozyskania trzeciego wspólnika do 3 Seas Energy
bEDUjNkR

"Prowadzimy rozmowy, jest dwóch potencjalnych partnerów. To, co mają oni wnieść, to przede wszystkim rynek zbytu. Rozmowy są dosyć zaawansowane" - powiedział Sikorski podczas telekonferencji.

Wyjaśnił, że ze strony amerykańskiej - podażowej - nie ma potrzeby pozyskania dodatkowego partnera.

Prezes wskazał też, że 3 Seas Energy bierze pod uwagę sprzedaż ropy do jednej z rafinerii na Ukrainie.

bEDUjNkT

"Cała centralna Europa to jest obszar, który nas interesuje" - powiedział.

W czerwcu br. w Stanach Zjednoczonych została zarejestrowana spółka 3 Seas Energy, w której 75% udziałów ma Unimot a 25% spółka Getka Energy. Spółka zajmuje się zakupami ropy w USA i sprzedażą do krajów Europy Wschodniej.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.

bEDUjNlu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)