Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ursus miał 5,16 mln zł straty netto z dział. kontynuowanej w I kw. 2020 r.

1
Podziel się

Ursus w restrukturyzacji odnotował 5,16 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej w I kw. 2020 r. wobec 8,92 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowana strata netto z działalności kontynuowanej i zaniechanej łącznie, przypadająca na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniosła w I kw. 5,23 mln zł wobec 8,23 mln zł straty rok wcześniej.

Ursus miał 5,16 mln zł straty netto z dział. kontynuowanej w I kw. 2020 r.
bDZITnOZ

Strata operacyjna wyniosła 7,43 mln zł wobec 7,37 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10,12 mln zł w I kw. 2020 r. wobec 43,72 mln zł rok wcześniej.

"Na zaprezentowane wyniki okresu sprawozdawczego kluczowy wpływ miały okoliczności: 1) aktualnej sytuacji w branży wpływającej na systematyczny spadek przychodów ze sprzedaży na rynku krajowym ciągników jak i maszyn rolniczych, ii) sprzedaży w lutym 2020 roku prowadzącej działalność operacyjną Dywizji w Opalenicy, iii) utrzymywanie się niesatysfakcjonującej sytuacji płynnościowej spółki wynikające z istotnych ograniczeń w zakresie możliwości zaciągania zewnętrznego finansowania w bankach i innych instytucjach oraz konieczność dokonywania zakupów od dostawców po przedpłaceniu za towar" - czytamy w raporcie.

bDZITnPb

W ujęciu jednostkowym strata netto z działalności kontynuowanej w I kw. 2020 r. wyniosła 2,51 mln zł wobec 3,2 mln zł straty rok wcześniej.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.

bDZITnPC
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
ehhh
10 miesięcy temu
Czyli rok temu sprzedali towarów za 40 mln i mieli z tego 8 mln straty, a w tym roku sprzedali tylko 10 mln i mieli 5 mln straty... I mają kłopot z finansowaniem? Ja zarobiłem w tamtym roku 0.5 mln i też nie dostałem finansowania...